google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  budownictwo, materiały budowlane, okna
  Kursy walut 14.12.2018
  1 USD
  3.8095
  0.0356
  1 EUR
  4.3021
  0.0084
  1 CHF
  3.8202
  0.0166
  1 GBP
  4.7940
  0.0153
  1 RUB
  0.0573
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Poradnik DIY: Montaż desek elewacyjnych. Nie potrzebujesz fachowca!

  Montaż desek elewacyjnych. Nie potrzebujesz fachowca! Cedral

  Alternatywą dla tradycyjnych systemów elewacyjnych jest włóknocementowa deska elewacyjna CEDRAL, wyglądem przypominająca naturalne drewno. Jedną z podstawowych zalet tego tworzywa jest łatwość i szybkość montażu. Teraz bez pomocy fachowca możesz odmienić swoją fasadę, obramowania okien, drzwi czy podbitkę dachu.

  Włóknocementowa deska elewacyjna CEDRAL cechuje się wysoką wytrzymałością na zmieniające się warunki atmosferyczne. Jest przy tym odporna na ataki szkodników. To wyjątkowo trwałe i estetyczne rozwiązanie, z którego instalacją można poradzić sobie bez pomocy profesjonalisty. Na przykładzie systemu Cedral Click pokazujemy, jak krok po kroku przygotować się do metamorfozy domu.

  Przygotowania do montażu

  Istnieje kilka wariantów montażu desek CEDRAL, podstawowe z nich to Cedral Lap – na zakładkę i Cedral Click – na zatrzask. Niezależnie od wybranej metody, podstawowe zasady dotyczące montażu desek są niezmienne.

  • Deski mocowane są do pionowych łat drewnianych, zaimpregnowanych i ostruganych na dwóch płaszczyznach. Minimalna szerokość łat wynosi 50 mm, a ich maksymalny rozstaw na elewacji – 600 mm. W przypadku montażu z wykorzystaniem dwóch łat – rozstaw należy zmniejszyć do 400 mm.
  • Prawidłowa przestrzeń do pozostawienia za deskami CEDRAL to minimum 30 mm.
  • W części dolnej, górnej, przy nadprożach oraz parapetach drzwi i okien należy zachować odstępy o szerokości 10 mm.

  Cedral Click – krok po kroku

  Montaż desek włóknocementowych możemy podzielić na kilka podstawowych etapów:

  1. Mocowanie łat do ściany

  Pionowe łaty przytwierdzane są do ściany według ogólnych zasad rozstawu tj. maksymalnie co 600 mm.

  Wymiary łat:

  • Standardowy montaż – min. 75 mm x 38 mm
  • Spoiny / narożniki – min. 100 mm x 38 mm
  1. Mocowanie profili wentylacyjnych do górnych i dolnych części łat

  Za pomocą gwoździ do górnych i dolnych łat wszystkich drzwi, parapetów oraz nadproży okien mocowane są profile wentylacyjne. Ma to na celu zapewnienie prawidłowego przepływu powietrza przez system, przy jednoczesnej ochronie przed szkodnikami – ptakami, gryzoniami oraz owadami.

  1. Mocowanie profili pionowych i poziomych (startowych)

  Profil startowy mocowany jest w podstawie ściany zewnętrznej. Ważne, by został przytwierdzony idealnie równo – aby zamontowane panele Cedral Click pozostały do siebie idealnie równolegle.

  1. Cięcie i mocowanie desek

  Przy montażu systemu Cedral Click wykorzystywane są specjalne klipsy, mocowane do drewna za pomocą wkrętów z łbem grzybkowym ze stali nierdzewnej lub do ram metalowych za pomocą nitów. Pierwszą deskę Cedral Click należy umieścić na profilu startowym i zamocować za pomocą klipsów do wszystkich podpór. Następnie – w systemie ciągłym, do deski przytwierdzana jest kolejna.

  Samodzielny montaż desek elewacyjnych to wygodne, trwałe, ale również oszczędne rozwiązanie. Szczegółowa instrukcja dołączona do każdego systemu dostarcza odpowiedzi na pytanie pojawiające się w trakcie pracy. Renowacja domu przy użyciu desek CEDRAL to zadanie, z którym poradzi sobie nawet niedoświadczony majsterkowicz.

  Więcej informacji na temat montażu desek CEDRAL dostępnych jest pod adresem: http://cedral.pl/.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.