google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 23.07.2018
  1 USD
  3.6957
  -0.0213
  1 EUR
  4.3262
  -0.0013
  1 CHF
  3.7271
  0.0072
  1 GBP
  4.8500
  0.0124
  1 RUB
  0.0586
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Silniki bezszczotkowe – dlaczego warto?

  Silniki bezszczotkowe zrewolucjonizowały branżę elektronarzędzi. Dzięki nim można pracować wydajniej i z mniejszym prawdopodobieństwem awarii. Pełnię zalet prezentują w połączeniu z zasilaniem akumulatorowym.

  Charakterystyczną cechą urządzeń wyposażonych w silniki bezszczotkowe jest mniejsze zapotrzebowanie na prąd.

  Silniki bezszczotkowe – dlaczego warto?

  - Silniki bezszczotkowe cechuje niższe nawet o 40% zużycie energii niż w przypadku napędów konwencjonalnych. Brak szczotek i komutatora pozwolił na wyeliminowanie niekorzystnego zjawiska iskrzenia – mówi Marcin Salata, menadżer produktu w Lange Łukaszuk. To przekłada się na możliwość dłuższej eksploatacji urządzeń i mniejsze ryzyko awarii oraz brak potrzeby częstego serwisowania.

  To właśnie szczotki silnika należą do elementów najszybciej zużywających się i wymagających regularnej wymiany. - Przekłada się to na rzadsze wizyty w serwisie, a także na wygodniejszą pracę – dzięki lżejszej konstrukcji elektronarzędzia i minimalizacji poziomu drgań. Większy komfort i precyzję działania gwarantuje również zastosowanie elektronicznego systemu kontroli obrotów – dodaje Marcin Salata.

  Kiedy warto wybrać narzędzie z silnikiem bezszczotkowym? Największe zalety tej technologii można dostrzec w przypadku narzędzi akumulatorowych.

  Silniki bezszczotkowe – dlaczego warto?Praca bez kabli to wygoda, ale warto zauważyć, że obecnie producenci oferują akumulatory, które wydajnością nie ustępują narzędziom zasilanym sieciowo. – Wystarczy wymienić system Dual Voltage stosowany przez Panasonic, użytkownik pracujący na ogniwie 14,4 V nie odczuwa różnicy względem pracy z pojemniejszym akumulatorem. Pozwala to zachować te same osiągi techniczne przy niższej wadze urządzenia – tłumaczy Marcin Salata.

  W przypadku tradycyjnych silników elektrycznych wydajność elektronarzędzi wyraźnie zależy od wartości zasilania zastosowanego akumulatora.

  Proponowane narzędzia:

  • Wkrętarka Panasonic 18V/5,0Ah "CARBON"

  - Napięcie zasilania: 18 V
  - Zasilanie: Bateria EY9L54B
  - Waga z baterią: 2,05 kg

  • Wiertarko-wkrętarka EY 74A2 LJ2G

  - Napięcie zasilania: 18V
  - Zasilanie: 2 x bateria EY 9L54 J
  - Waga z baterią: 2,05 kg

  • Zakrętarka udarowa EY 75A7 LJ2G

  - Napięcie zasilania: 18 V
  - Zasilanie: EY 9L54 J
  - Waga z baterią: 1,7 kg

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.