google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 23.07.2018
  1 USD
  3.6957
  -0.0213
  1 EUR
  4.3262
  -0.0013
  1 CHF
  3.7271
  0.0072
  1 GBP
  4.8500
  0.0124
  1 RUB
  0.0586
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Termowizja w wersji Smart – nowa seria kamer termowizyjnych testo 865/868/871/872

  W grudniu 2016 roku firma Testo SE&Co.KGaA wprowadziła na rynek nową generację  kamer termowizyjnych: testo 865, testo 868, testo 871, testo 872. Kamery te stanowią odpowiedź na wciąż rosnące zapotrzebowanie rynku termowizyjnego  w ostatnich latach.

  Wśród dostępnych modeli znalazły się zarówno kamery dedykowane do podstawowych audytów budowlanych i elektrycznych z zakresem pomiarowym do 280°C i detektorem 160x120 pix (testo 865), jak też do działów Utrzymania Ruchu z szerokim zakresem pomiarowym do 650°C, detektorem 320x240 pix i czułością <60mK (testo 872). Co więcej już w standardzie do każdej z oferowanych kamer producent dołączył nowatorską technologię SuperResolution pozwalającą na dwukrotne zwiększenie rozdzielczości finalnego zdjęcia termograficznego nawet do 640x480 pikseli. Dzięki temu nawet minimalne anomalie temperaturowe występujące w trudnodostępnych lub niebezpiecznych strefach instalacji przemysłowych mogą zostać precyzyjnie wychwycone z bezpiecznej odległości.

  Termowizja w wersji Smart – nowa seria kamer termowizyjnych testo 865/868/871/872Termowizja w wersji Smart – nowa seria kamer termowizyjnych testo 865/868/871/872Termowizja w wersji Smart – nowa seria kamer termowizyjnych testo 865/868/871/872

  Co wyróżnia nową generację kamery termowizyjne TESTO?

  SuperResolution – rozdzielczość obrazu termowizyjnego nawet do 640x480 pikseli !!!

  Technologia ta pozwala na dwukrotne poprawienie rozdzielczości  wszystkich kamer Testo, również tych już eksploatowanych. Wykorzystując SuperResolution w kamerze testo 872 o standardowej rozdzielczości detektora 320x240 pikseli, otrzymujemy na finalnym zdjęciu termowizyjnym 640x480 pikseli. Firmware urządzenia wykorzystuje obrazy powstające w kamerze na skutek naturalnych  ruchów ręki podtrzymującej kamerę. W ciągu 0.5 s kamera rejestruje równocześnie 5 zdjęć o standardowej rozdzielczości i poprzez wykorzystanie odpowiedniego logarytmu zdjęcia zapisywane zostają już w podwyższonej rozdzielczości.

  testo ScaleAssist

  Z funkcją testo ScaleAssist prawidłowa ocena wad konstrukcyjnych budynków oraz mostków cieplnych jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Kamera automatycznie ustawi właściwą skalę dla obrazu termowizyjnego w odniesieniu do warunków panujących wewnątrz i na zewnątrz budynku. Niepożądane, skrajne wartości temperatury (np. tła) są filtrowane i usunięte z otrzymanego obrazu termowizyjnego. Wartości te będą widoczne tylko w sytuacji, jeżeli faktycznie wystąpią na badanym obiekcie. Umożliwia to porównanie obrazów, w przypadku zmiany warunków otoczenia, co może mieć istotne znaczenie podczas analizy obrazów „przed i po”.

  Bez funkcji testo ScaleAssistZ funkcją testo ScaleAssist
  Bez funkcji testo ScaleAssistZ funkcją testo ScaleAssist

  testo ε-Assist

  Przy przeprowadzaniu precyzyjnych pomiarów termowizyjnych niezbędne jest właściwe ustawienie emisyjności (ε) mierzonego materiału oraz temperatury odbitej. Dotychczas, był to proces skomplikowany, a w odniesieniu do temperatury odbitej – bardzo nieprecyzyjny. Dzięki funkcji testo ε-Assist sytuacja zmieniła się diametralnie: wystarczy nakleić na obiekcie pomiarowym dostarczony wraz z kamerą jeden z markerów. Za pomocą zintegrowanego aparatu cyfrowego, kamera termowizyjna rozpozna naklejony marker i automatycznie ustawi właściwą emisyjność i temperaturę odbitą (RTC). Funkcja dostępna jest  wyłącznie do kamer testo 868, 871, 872.

  testo ε-Assisttesto ε-Assisttesto ε-Assist

  Aplikacja mobilna testo Thermography App

  Aplikacja mobilna testo Thermography AppBezpłatna aplikacja testo Thermography App dostępna na iOS i Androida, umożliwia użytkownikowi przygotowanie i wysłanie e-mailem kompaktowych raportów pomiarowych.

  Dodatkowo oferuje praktyczne narzędzia do szybkiej analizy w miejscu pomiaru - np. wstawianie dodatkowych punktów pomiarowych, określania liniowego profilu temperatury czy dodawanie komentarzy do zdjęć termowizyjnych.

  Co więcej aplikacja umożliwia również  bezpośrednią transmisję zdjęć termowizyjnych z kamery do Twojego smartfona/tableta, dzięki czemu może on służyć jako dodatkowy wyświetlacz. Aplikacja dostępna jest do kamer testo 868, 871, 872.

  Współpraca z termohigrometrem testo 605i i multimetrem testo 770-3

  Kolejną zaletą kamer termowizyjnych z serii  testo 871/872 jest możliwość bezprzewodowego połączenia z termohigrometrem testo 605i oraz amperomierzem cęgowym testo 770-3. Transfer danych pomiarowych z obu mierników następuje za pomocą Bluetooth. Pozwala to na szybką i łatwą identyfikację miejsc zagrożonych występowaniem zawilgoceń i pleśni, a także określenie pod jakim obciążeniem działa szafa sterownicza. 

  Współpraca z termohigrometrem testo 605i i multimetrem testo 770-3

  Profesjonalne oprogramowanie IRSoft.

  Znaczącym argumentem wybijającym firmę SE&Co.KGaA ponad konkurencję jest oprogramowanie  IRSoft. Program ten łączy w sobie niezwykle prostą i intuicyjną obsługę, rozbudowany interfejs i szeroką funkcjonalność dzięki czemu zaspokaja oczekiwania nawet  najbardziej wymagających klientów.

  Co umożliwia?

  • wyszczególnienie dowolnej ilości punktów na zapisanym zdjęciu, w tym również Coldspot/Hotspot
  • wykonanie histogramu  i 5 linii profilu
  • nakładanie obrazu termowizyjnego na obraz rzeczywisty
  • możliwość wprowadzania emisyjności  i odbić dla całego zdjęcia, wybranej powierzchni i punktu
  • ręczna regulacja skali, limitów, izotermy
  • wykonanie raportu (10 pomocniczych formatów z możliwością edycji)

  Co więcej – co kilka miesięcy Testo SE&Co.KGaA wprowadza i udostępnia do użytku swoim klientom aktualizację oprogramowania. Dzięki doświadczeniu zdobytemu  podczas lat sprzedaży, nasz program charakteryzuje znacząca przejrzystość, intuicyjna i prosta obsługa, jak też bardzo rozbudowane menu.  Do dyspozycji użytkownika przekazujemy w pełni funkcjonalny program, bez potrzeby dokupowani dodatkowych bardziej rozbudowanych wersji. By wypróbować program – nic prostszego, na naszej stronie www.testo.com.pl  udostępniliśmy do pobrania najnowsza wersję programu, pozostaje tylko pobrać go na swój komputer…

  Źródło:
  Testo Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Testo Sp. z o.o.

  Testo Sp. z o. o. jest oddziałem niemieckiej firmy Testo - producenta przyrządów kontrolno – pomiarowych, który posiada prawie 60 lat doświadczeń w projektowaniu, produkcji i sprzedaży sprzętu pomiarowego.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.