google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Węgiel a ekogroszek

  Węgiel a ekogroszekWęgiel i jego liczne rodzaje jest nadal jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych paliw w naszym kraju.

  Szacuje się, że jest on najtańszy, chociaż ma również swoje wady. A do tych zaliczyć w pierwszej kolejności można wysoki wskaźnik pracy ludzkiej, jaki jest potrzebny, by ogrzać budynek tradycyjnym węglem. Po prostu wygodniej i komfortowej jest użyć w tym celu gazu, czy oleju opałowego, gdyż nie wymagają one ciągłego nadzoru nad paleniskiem. Jednak mimo tego, węgiel jest nagminnie wykorzystywany, a koszty z nim związane mogą być jeszcze bardziej obniżane poprzez inwestycje w dobrej jakości piece, kominy i wszelkie instalacje grzewcze. Nowoczesne technologie sprawiają, że węgiel jest spawalny w około 90 %, nie jest dziwny wobec tego fakt jego wysokiej ekonomiczności. Ekonomia węgla zależy także od jego jakości, od kopalni, z której jest wydobywany. Panuje tutaj zasada, że czym mniejszy węgiel tym jego wartość opałowa jest również mniejsza, jednak przy wyborze właściwej jego wielkości należy się kierować także parametrami technicznymi posiadanej instalacji grzewczej.

  Węgiel kamienny ma wiele typów, klas i sortymentów. Jego typ uzależniony jest od ciepła spalania, zdolności spiekania i zawartości części lotnych, klasa natomiast zależy od wartości jego wartości opałowej i zawartości popiołu. Sortyment różnicuje węgiel w zależności od jego wielkości i tak może być on gruby, groszek, drobny, miałowy i mułowy. Dość popularny jest ekogroszek, czyli węgiel kamienny, którego grubość grudek wacha się od 5 do 25 mm, posiada on niską zawartość siarki i popiołu. Sprawia to, że jego spaliny zawierają mniej dwutlenki siarki, co w przypadku tradycyjnego węgla. Przekłada się to także na dłuższą żywotność instalacji grzewczej, gdyż nie ulega one tak szybkiej korozji, jak w przypadku węgla emitującego wysokie stężenia kwasu siarkowego. Tak więc korzyść ze stosowania tego rodzaju paliwa jest podwójna, gdyż nie tylko ochrania środowisko, ale także leży we własnym interesie, gdyż okazuje się ekonomiczny ze względu na ochronę instalacji grzewczej.

  Eko groszek sprzedawany jest w foliowych workach, które chronią go od wilgoci.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.