google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Projekty domów na wąską działkę – 3 najlepsze propozycje

  Wiele osób obawia się, że jeśli zdecydują się na budowę domu na wąskiej działce, czeka ich wiele przeszkód, zarówno w trakcie załatwiania niezbędnych formalności, jak i podczas budowy. Jednak w rzeczywistości, planowanie całego przedsięwzięcia na działce o szerokości do 16 m może przebiegać sprawnie i w bezstresowej atmosferze. Wszyscy, którzy planują budowę, mogą skorzystać z gotowych projektów domów na wąską działkę, które znajdują się na stronie firmy Archeton. Propozycji jest blisko 40 – poniżej prezentujemy 3 wybrane projekty które sprostają najbardziej wymagającym gustom.

  Projekty domów na wąską działkę muszą spełniać szereg wymagań. Budynki, które finalnie powstają, są dłuższe i węższe od standardowych domów, co nie zmienia faktu, że są w pełni funkcjonalne i komfortowe. Na działce niewielkich rozmiarów można zbudować zarówno dom jednorodzinny, jak i w zabudowie szeregowej czy bliźniak. Każdy z nich bez problemu pomieści kilkuosobową rodzinę, a dodatkowo może być wyposażony w garaż i duży salon. Który projekt domu na wąską działkę będzie najlepszy? Oto trzy inspiracje ze strony https://www.archeton.pl/.

  1. Lucek

  Projekty domów na wąską działkę – 3 najlepsze propozycje

  Projekt domu Lucek ma wydłużone proporcje (podobnie jak w budynkach szeregowych), natomiast jego ściana szczytowa skierowana jest ku frontowi posesji. Cechą charakterystyczną tego projektu jest wysunięty maksymalnie w stronę wjazdu garaż, wyraźnie odseparowany od wejścia i zwieńczony tarasem. Oprócz tego, Lucek ma przestronną sień z obszernym miejscem na szafy i kotłownię, umieszczoną na tyłach garażu. Na parterze, ulokowana została jadalnia, salon z kominkiem oraz kuchnia z barkiem na wprost której została umieszczona niewielka łazienka i pralnia. Na poddaszu znalazły się trzy komfortowe sypialnie (jedna pokaźnych rozmiarów, z dostępem do tarasu), garderoba oraz pokój kąpielowy.

  2. Promyk

  Projekty domów na wąską działkę – 3 najlepsze propozycje

  Promyk, to propozycja firmy Archeton skierowana do tych, którzy nie potrzebują garażu. Zamiast niego, na parterze jest ulokowany dodatkowy pokój, a ściana szczytowa jest zwrócona do wjazdu na posesję. W omawianym projekcie, na parterze znalazła się obszerna kuchnia, znajdująca się zaraz przy wejściu do budynku wygodna łazienka, w której został umieszczony kocioł gazowy, a także pokój dzienny, podzielony na część jadalną i salon z narożną kanapą i kominkiem. Znajduje się tu również dodatkowy pokój, który jest największy spośród wszystkich, które są w domu. Na poddaszu zostały umieszczone trzy sypialnie oraz łazienka.

  3. Czyżyk

  Projekty domów na wąską działkę – 3 najlepsze propozycje

  Czyżyk to idealna propozycja dla trzyosobowej rodziny. Mimo tego, że jego całkowita powierzchnia nie przekracza 60 m, jest wystarczająco przestronny i wygodny, by zapewnić mieszkańcom komfort na co dzień. Hol, kuchnia i salon z kominkiem są otwarte, co pozwala w maksymalny sposób wykorzystać możliwości niewielkiej powierzchni. Natomiast dwie sypialnie oraz łazienka zostały umieszczone na uboczu. W Czyżyku został zastosowany stromy dach, dzięki któremu bryła sprawia wrażenie dłuższej niż w rzeczywistości. Nad wejściem frontowym i nad tarasem zostały częściowo opuszczone główne połacie, co stanowi urozmaicenie dla prostego kształtu domu.

  To tylko trzy z kilkudziesięciu projektów domów na wąską działkę, które można znaleźć na stronie marki Archeton: http://www.archeton.pl/projekty-domow-na-waska-dzialke. Wśród licznych propozycji, każdy znajdzie energooszczędny i tani w budowie projekt, który sprosta jego oczekiwaniom.

  Tagi:

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.