google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jakie zastosowanie mają konstrukcje stalowe w przemyśle?

  Jakie zastosowanie mają konstrukcje stalowe w przemyśle?

  Zapewne niejeden raz spotkałeś się z różnego rodzaju konstrukcjami stalowymi, które można powiedzieć, że otaczają nas w zasadzie wszędzie. Niemniej jednak, czy zastanawiałeś się nad tym, jakie realne znaczenie mają one dla przemysłu?

  Hale magazynowe i produkcyjne

  To w zasadzie jest jedno z najczęściej wykorzystywanych zastosowań konstrukcji stalowych. Budowanie hal magazynowych, czy produkcyjnych, to w zasadzie konieczność. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że konstrukcje stalowe można wznosić zdecydowanie szybciej niż tradycyjnymi metodami. Dodatkowo, są zdecydowanie lżejsze i mogą wytrzymywać naprawdę niemałe obciążenia. Wychodzą również znacznie taniej, co też dla wielu osób jest niezwykle ważne.

  Nie ma również problemów z adaptowaniem takowych hal na produkcyjne, czy też ich ocieplenie. to ważne, tym bardziej, kiedy zależy nam niejako na poszerzeniu funkcjonalności. Zatem bez większych problemów mogą z takich hal korzystać fabryki, czy też przedsiębiorstwa takie jak hurtownie.

  Sklepy wielkopowierzchniowe

  W tym wypadku również stosowane są konstrukcje stalowe, gdyż, jak podkreślają specjaliści z http://linstar.eu/, także możliwie jest zdecydowanie szybsze wznoszenie takich konstrukcji, jak również oferują bardzo wysoką wytrzymałość. Nie da się zaprzeczyć, że koncernom zależy na tym, aby ich markety, czy składy budowlane mogły powstawać możliwie jak najszybciej i przynosiły im zyski, tym bardziej, że inwestycje poczynione w takie rozwiązania nigdy nie należą do tych najniższych.

  Maszty radiowe

  W tym wypadku również stosuje się konstrukcje stalowe ze względu na ich właściwości. Przeważnie takowe maszty wykorzystywane są przez operatorów telefonii komórkowej, czy też dostawców internetu radiowego.

  Oczywiście nie są to jedyne zastosowania konstrukcji stalowych, niemniej jednak, staraliśmy się wymienić jedne z najważniejszych. Nie da się bowiem ukryć, iż tego typu rozwiązania zdobyły ogromną popularność i nic nie wskazuje na to, aby w kolejnych latach miało się to zmienić.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.