google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.05.2018
  1 USD
  3.6252
  -0.0363
  1 EUR
  4.2812
  -0.0179
  1 CHF
  3.6385
  -0.0256
  1 GBP
  4.8814
  -0.0257
  1 RUB
  0.0592
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak uzyskać wymarzony taras z kostki brukowej

  Kostka brukowa już od wielu lat należy do najpopularniejszych materiałów budowlanych. Wykorzystywana przede wszystkim w aranżacjach przydomowych ścieżek, czy podjazdów. Jest również świetnym rozwiązaniem przy wyborze materiału do tarasów.

  Kostka brukowa JarbetKostka brukowa Jarbet
  Kostka brukowa firmy Jarbet 

  Wiele zależy na tym, żeby to szczególne miejsce w ogrodzie, gdzie wyciszamy się i spędzamy czas w gronie rodziny, znajomych było gustowne i estetyczne. Co więcej musi służyć nam przez lata dlatego potrzebujemy materiału odpornego na skrajne warunki atmosferyczne. Te elementy łączy w sobie kostka brukowa. W przypadku jakiś ubytków, bądź zniszczeń bardzo łatwo nawet samemu można je naprawić.

  Układanie kostki brukowej na tarasach

  Warto wspomnieć, że do tarasu właśnie z tego materiału nie musimy tworzyć specjalnej nawierzchni na której będziemy kłaść kostkę brukową. Bowiem do układania kostki brukowej można przystąpić na surowym terenie, należy tylko pamiętać, żeby nie było on zbyt mokry.

  Kolejnym atutem tego tworzywa jest mnogość wzorów, które mamy do wyboru. Dzięki temu można stworzyć wiele ładnie i nietuzinkowo prezentujących się kompozycji. Gdy mamy już rozplanowane ile miejsca chcemy przeznaczyć pod taras i jak ma on wyglądać warto rozejrzeć się za odpowiednią firmą, która ułoży kostkę.

  Ze względu na niskie koszty budulca i szybkość z jaką się go układa nawet zatrudniając wyspecjalizowaną firmę budowlaną koszty takiego przedsięwzięcia będą niskie. Brukarstwo w całej Polsce, jak i na terenie miast takich jak Bydgoszcz, zyskuje coraz większą popularność. Ze znalezieniem fachowców w tej dziedzinie nie powinniśmy mieć problemu.

  Tarasy z kostki brukowej mogą być ozdobą naszego ogrodu, ale żeby tak było należy pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze zadbajmy, żeby powierzchnia na której zamierzamy kłaść kostkę brukową była odpowiednia i równa. Co się tyczy jeszcze tej kwestii około 20 cm ziemi należy usunąć. Następnie ją ubić i dopiero powierzchnię posypać piaskiem, żwirem lub żużlem na grubość około 3 cm.

  Jeśli istnieje zagrożenie, że pod ziemią mamy np. zbyt dużo wody bądź też może się zdarzyć, że znajduje się gruba, nieprzepuszczająca wody warstwa gliny, a wody gruntowe zawierają domieszki różnych rud metali, które poprzez reakcje chemiczne mogą powodować powstawanie zacieków lub nawet zmianę koloru kostki brukowej. Dlatego warto zrobić badania geologiczne. Dobrze przygotowane podłoże jest połową sukcesu, gdyż bez tego nawet najpiękniej położone i wyglądające kostki będą się nam zapadać.

  Jaką kostkę brukową wybrać do ułożenia na tarasie?

  Istotny element to również wybór odpowiedniej kostki brukowej. Oczywiście nie zamierzam tutaj nikomu sugerować jaki ma wybrać wzór bądź kolor. Zważywszy, że chcemy kostkę na taras trzeba pamiętać, że najlepsza grubość to 4 cm – 6 cm. Zaś grubsze stosuje się do przestrzeni po których poruszają się samochody itp. Oprócz grubości ważna jest również jakość zakupionego przez nas materiału.

  Tutaj warto uwagę zwrócić na gęstość kostki brukowej, którą najlepiej sprawdzić za pomocą małego doświadczenia; mianowicie - przełamać kostkę. Jeśli masa betonu przełamie się wraz z zawartymi w niej kruszywami oznacza to, że kostka jest dobrze zagęszczona, a przez to trwała. Natomiast gdy po przełamaniu, w przekroju będą wystawać nieregularne fragmenty kruszyw – oznacza to, że kostka nie jest dostatecznie zagęszczona, a w efekcie będzie mało wytrzymała i krucha.

  Następny etap to układanie kostki brukowej. Podczas tej czynności brukarz powinien zwrócić uwagę na to, że nie należy kłaść kostek bardzo bliskiego siebie to znaczy na styk. Odstępy między nimi powinny wynosić 3 mm – 5 mm. Ponieważ gdyby był zbyt blisko siebie istniałoby zagrożenie, że zaczną na siebie nachodzić co będzie skutkować wzajemnym uszkadzaniem się kostek.

  Ważnym elementem jest również spadek, który powinien być skierowany na zewnątrz od budynku. Robi się go na poziomie 3% i oczywiście jego celem jest skuteczne odprowadzanie wody. Dodatkowym atutem będzie zrobienie drenażu, aczkolwiek nie jest to konieczne.

  Kostka brukowa JarbetKostka brukowa Jarbet
  Kostka brukowa firmy Jarbet

  Dobra firma budowlana to pięknie ułożona kostka brukowa

  Firma budowlana wykonująca nasze zlecenie w celu utwardzenia położonej kostki powinna używać zagęszczarkę wibracyjną bez elastomerowej osłony zabezpieczającej stalową płytę. W innym wypadku kostki mogą zostać porysowane, bądź zabrudzone w sposób niemożliwy do całkowitego usunięcia. Odpowiednim zatem narzędziem do utwardzenia będzie wibrator płytowy z przekładką elastyczną.

  Ułożenie tarasu z kostki brukowej np. w Bydgoszczy zakończone powodzeniem nie oznacza, że uzyskamy ten efekt na wieczność. Dlatego trzeba wspomnieć o konserwacji i pielęgnacji powierzchni. Nie są to jakieś trudne i wymagające działania. Dobrze jest kostkę brukową zaimpregnować odpowiednim preparatem do betonu, czy klinkieru. Dzięki temu zmniejszymy wnikanie wody, a także ograniczymy powstawanie tak kłopotliwych wykwitów.

  Warto też zaopatrzyć się w środki czyszczące. Odpowiednie dbanie zapewnia świeży wygląd na wiele lat. Kwestią może mniej oczywistą jest fakt, że nie należy zimą posypywać kostki brukowej solą, gdyż niszczy ją.

  Jeśli chcesz mieć w ogrodzie piękny taras to nie zwlekaj. Zaplanuj ile chcesz przeznaczyć na to miejsca. Rozejrzyj się w katalogach za ciekawymi wzorami i wybierz kostkę brukową razem z brukarzem np. z firmy Jarbet w Bydgoszczy, która przypadnie Ci najbardziej do gustu. Jak widać z powyższych rozważań nie musi to być droga i skomplikowana inwestycja. Czasowo również ma przewagę nad innymi koncepcjami. Znajdź ogłoszenie firmy budowlanej i spraw sobie swoją wymarzoną przestrzeń spokoju i spotkań z najbliższymi.

  Źródło:
  Autor: Artykuł sponsorowany
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.