google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.08.2019
  1 USD
  3.9337
  0.0127
  1 EUR
  4.3660
  0.0147
  1 CHF
  4.0050
  0.0036
  1 GBP
  4.7784
  0.0161
  1 RUB
  0.0600
  0.0008
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jaką pojemność szamba wybrać?

  Jeśli budujesz nowy dom dla swojej rodziny na działce, która nie jest uzbrojona w kanalizację, zmuszony jesteś podłączyć Wasz budynek pod oczyszczalnie przydomową, lub jeśli warunki na oczyszczalnie nie są sprzyjające, pod zbiornik bezodpływowy na ścieki.

  Musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Aby wybrać mądrze przeczytaj ten artykuł, w którym opiszemy trzy najważniejsze kwestie tego  tematu.

  Dowiedz się jakiej pojemności wóz asenizacyjny obsługuje Twoją okolicę.

  Szamba łączone na klej ABC Szamba betonowe
  Szamba łączone na klej

  Częstym błędem wyboru pojemności zbiornika bezodpływowego na ścieki jest nieznajomość tematu kto przyjedzie po odbiór ścieków jeśli nasz zbiornik będzie już pełny. Bez tej wiedzy może okazać się, że do zbiornika o pojemności 10m3 przyjedzie wóz asenizacyjny o pojemności 6m3. Wtedy taka szambiarka musi przyjechać kolejny raz i w dodatku wyjedzie od nas nie do końca załadowana. Firmy asenizacyjne w większości preferują rozliczenie "za przyjazd", więc czy wypompują z naszego zbiornika 6m3 czy 10m3 zapłacimy zbliżone do siebie kwoty.

  Jeżeli firma asenizacyjna rozlicza się z Klientami "od metra sześciennego" to sprawa tutaj jest prosta, wystarczy wybrać pojemność zbiornika na szambo na jaką pozwala nam nasz portfel, pamiętajmy też,  że im większy zbiornik tym wolniej się będzie zapełniał dlatego rzadziej będziemy szukać w telefonie numeru do firmy, która zajmuje się wywozem nieczystości. 

  Ile miesięcznie rodzina czteroosobowa wytwarza ścieków?

  Szambo jednokomorowe ABC Szamba betonowe
  Rys. Szambo jednokomorowe
   

  Czteroosobowa rodzina miesięcznie generuje tyle samo ścieków co pobiera wody więc aby dowiedzieć się ile ścieków będzie wytwarzać miesięcznie, najlepiej spojrzeć na dzienne zużycie wody i pomnożyć tą wartość przez liczbę dni w miesiącu. Sprawdzając tą kwestię dowiemy się jak regularnie będziemy wzywać szambo-wóz lub po jakim czasie zwróciło by nam się zainwestowanie w zbiornik na szambo o większej pojemności czy też opłacalna będzie inwestycja np. oczyszczalni przydomowej.

  Mieszkanie sezonowe czy całoroczne

  Otwór na rurę ABC Szamba betonowe
  Otwór na rurę

  Ostatnią już kwestią wyboru szamba jest jego przeznaczenie. Czy będzie on służył nam w mieszkaniu całorocznym czy sezonowym, jeśli użytkujemy go całorocznie bierzemy pod uwagę kwestie ekonomiczne i własną wygodę jeśli zbiornik przeznaczony będzie do domu sezonowego np. ogródki działkowe czy do domku nad jeziorem pod uwagę trzeba wziąć oprócz czynników ekonomicznych też warunki techniczne. Podczas gdy z łazienek korzystamy tylko kilka dni w miesiącu na pewno nie potrzebny nam będzie duży zbiornik czy oczyszczalnia ponieważ potrzeba będzie bardzo dużo czasu zanim zwróci nam się ta większa inwestycja.

  Artykuł przygotowany przez firmę: ABC Szamba betonowe

  Źródło:
  Autor: Artykuł sponsorowany
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.