google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 20.07.2018
  1 USD
  3.7170
  0.0007
  1 EUR
  4.3275
  0.012
  1 CHF
  3.7199
  0.0078
  1 GBP
  4.8376
  0.0028
  1 RUB
  0.0586
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Grupa Paradyż wyprodukuje wielkoformatowe płytki w nowej technologii

  Logo Ceramika ParadyżGrupa Paradyż, od lat znana z inwestycji w nowe technologie, uruchomi w jednej ze swoich spółek - Paradyż Sp. z o.o. nową linię do produkcji płytek wielkoformatowych. Technologia Continua+, autorstwa uznanego włoskiego producenta maszyn ceramicznych - firmy SACMI, otwiera przed firmą zupełnie nowe możliwości produkcyjne.

  Główną zaletą zastosowania technologii jest produkcja wysoko zaawansowanych produktów. Rozwiązanie umożliwia produkcję wielkoformatowych slabów i płytek gresowych w szerokim zakresie formatów (m.in 75cm x 75 cm, 75 cm x 150 cm, 20 cm x 120 cm, 120 cm x 240 cm) oraz grubości (od 3 do 20 mm), zróżnicowanych pod względem powierzchni, jak i o wyższych parametrach użytkowych, nieosiągalnych przy tradycyjnych produktach. Zastosowanie nowoczesnego systemu zasypników i cyfrowego nadruku na sucho gwarantuje zupełnie nowe możliwości zdobnicze powierzchni płytek.

  Kolejną zaletą technologii Continua+ jest jej bardzo wysoka wydajność. Zmiana produkowanego formatu czy parametrów, takich jak np. grubość, wymaga jedynie modyfikacji ustawień oprogramowania, a nie jak w przypadku tradycyjnej metody, zamknięcia linii produkcyjnej i wymiany formy na nową. Produkcja metodą walcową, odbywająca się w sposób ciągły, przyspiesza proces produkcyjny. Wpływa to m.in. na optymalizację czasu i kosztów, wynikającą ze zmniejszonego zapotrzebowania na energię, w porównaniu do tradycyjnych pras. Z kolei zastosowanie najnowszej generacji, ekologicznego pieca, obniża zużycie potrzebnej ilości dostarczanego do wypału ciepła o 15%. W pełni zautomatyzowany system kontroli wypału oraz pracy pieca EKO pozwala również na poprawę parametrów wypalanych płytek, w szczególności w zakresie ich planimetrii.

  Instalacja linii produkcyjnej Continua+ w Zakładzie Produkcyjnym Paradyż Sp. z o.o rozpoczęła się pod koniec listopada 2016 roku. Pierwsze próby produkcyjne zaplanowano w połowie lutego 2017 roku. Rozpoczęcie produkcji płytek w oparciu o nowoczesną technologię planowane jest na przełomie marca i kwietnia 2017 roku.   

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.