google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 23.07.2018
  1 USD
  3.6957
  -0.0213
  1 EUR
  4.3262
  -0.0013
  1 CHF
  3.7271
  0.0072
  1 GBP
  4.8500
  0.0124
  1 RUB
  0.0586
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Procesy mieszania w przemyśle

  Proces mieszania jest kluczowym etapem wytwarzania bardzo wielu produktów, szczególnie w przemyśle kosmetycznym, spożywczym, itp. Dlatego bardzo ważną rolę pełnią mieszalniki przemysłowe, które mogą przyjmować bardzo różne konstrukcje w zależności od zastosowania.

  Mieszalniki przemysłowe Pro-mill Mieszalniki przemysłowe są zawsze projektowane z uwzględnieniem specyfiki danego procesu, właściwości surowców, itp. Często wykorzystywane są tu metody numeryczne, pozwalające na symulację procesu dla różnych geometrii mieszadła, różnych wartości prędkości obrotowej i innych parametrów. Mieszalniki przemysłowe wykonuje się z różnych gatunków stali nierdzewnej oraz tytanu. W wykonaniu higienicznym ich powierzchnia jest elektropolerowana.

  Mieszalniki przemysłowe wyposaża się w mieszadła różnego typu. W zależności od prędkości obrotowej dzieli się je na szybkoobrotowe (np. turbinowe, śmigłowe) i wolnoobrotowe (np. płytowe, łapowe, ramowe, wstęgowe), a w zależności na rodzaj wywołanego przepływu na promieniowe (np. turbinowe, kotwicowe) i osiowe (np. śmigłowe, łopatkowe z zakrzywionymi łopatkami).

  Szczególny rodzaj mieszalnika stanowi emulsyfikator. Jak sama nazwa wskazuje służy on do produkcji emulsji, a więc dwufazowego układu dwóch niemieszających się wzajemnie cieczy. W przemyśle jednak mianem „emulsyfikator” określa się ogólnie rzecz ujmując urządzenie, służące do mieszania trudno łączących się substancji, a więc może to być także układ ciecz – ciało stałe. Wtedy zamiast emulsji mamy do czynienia z zawiesiną o wysokim stopniu rozdrobnienia cząstek.

  Emulsyfikator może być stosowany zatem do produkcji kremów i emulsji w przemyśle kosmetycznym czy majonezów i sosów w przemyśle spożywczym. W przemyśle farmaceutycznym i chemicznym może być używany także do skutecznego łączenia proszków z fazą ciekłą.

  Proces mieszania często ma znaczący wpływ na jakość produktu końcowego, dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego aparatu, będącego w stanie sprostać stawianym przed nim wymaganiom.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.