google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 20.05.2019
  1 USD
  3.8543
  -0.0002
  1 EUR
  4.2995
  -0.0077
  1 CHF
  3.8189
  -0.0007
  1 GBP
  4.9117
  -0.0156
  1 RUB
  0.0597
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Samonośne i na szynie – o cechach bram przesuwnych

  Bramy przesuwne to komfortowe i eleganckie uzupełnienie systemu ogrodzeniowego Twojego Klienta. Dziś przedstawimy najważniejsze różnice pomiędzy wersją samonośną a osadzoną na szynie.

  Brama Betafence - Samonośne i na szynie – o cechach bram przesuwnych

  Przewagi bram przesuwnych nad skrzydłowymi można mnożyć. Nie wymagają przestrzeni na podjeździe, mogą mieć właściwie dowolną szerokość, umożliwiają łatwe otwieranie także bez automatyki. Słowem: są komfortowe, a przy tym eleganckie. Jedyne realne ograniczenia to konieczność wygospodarowania przestrzeni wzdłuż ogrodzenia – na drodze bramy przesuwnej nie może stać żaden przedmiot.

  Samonośne czy na szynie?

  Wśród bram przesuwnych możemy wyróżnić dwa główne rodzaje: samonośne i na szynie. Obie mają swoje wyróżniki oraz zalety i wady. Samonośna – porusza się po belce dolnej, w którą wmontowana jest szyna. Wymaga umieszczenia długiej przeciwwagi i, co za tym idzie, wygospodarowania większej przestrzeni wzdłuż ogrodzenia. Na szynie – porusza się po szynie wmontowanej w podłoże. Nie wymaga instalacji dodatkowej przeciwwagi. Na korzyść bramy na szynie przemawia właśnie mniejsza przestrzeń, którą zajmuje skrzydło po przesunięciu. Z kolei przewagami bramy samonośnej są mniejsze fundamenty oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Szynę wmontowaną w podłoże trzeba bowiem często wymiatać (np. z liści), by uniknąć awarii systemu.

  Kiedy zdecydować się na automatykę?

  Zarówno bramy samonośnych, jak i na szynie są dostępne w wersji z automatyką. Oznacza to, że można je otworzyć za pomocą pilota. Oczywiście takie rozwiązanie jest droższe od standardowego, jednak jest polecane, jeśli Klient będzie często otwierał i zamykał bramę.
  Automatyka zwiększa komfort użytkowania bramy przesuwnej, gdyż do jej otwarcia potrzeba raptem jednego kliknięcia. To niezwykle wygodne rozwiązanie w czasie wietrznej lub deszczowej pogody, ponieważ użytkownik nie musi wychodzić z samochodu, by odsunąć bramę. Niezależnie od wybranej opcji, Klient na pewno będzie zadowolony z bramy przesuwnej.

  Brama Betafence - Samonośne i na szynie – o cechach bram przesuwnych

  Źródło:
  Betafence Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Betafence Sp. z o.o.

  Betafence – światowy producent systemów ogrodzeniowych, kontroli dostępu i detekcji oraz bogatego asortymentu plecionych i zgrzewanych siatek dla rolnictwa, ogrodnictwa i zastosowań specjalnych.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.