google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  budownictwo, materiały budowlane, okna
  Kursy walut 14.12.2018
  1 USD
  3.8095
  0.0356
  1 EUR
  4.3021
  0.0084
  1 CHF
  3.8202
  0.0166
  1 GBP
  4.7940
  0.0153
  1 RUB
  0.0573
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Bezpieczeństwo w Twoim kolorze

  Budowa domu to przede wszystkim dbałość o wysokiej jakości materiały. Wszystko po to, aby inwestycja była solidna i chroniła mieszkańców. Nie bez znaczenia pozostają jednak aspekty estetyczne. Przecież dom to nie tylko stylowe wnętrza. To także dbałość o detale wykończenia budynku z zewnątrz, które w dobie obecnych trendów architektonicznych muszą być wyraziste. 

  Bezpieczeństwo w Twoim kolorze Dach powinien być nie tylko szczelny. Musi też komponować się kolorystycznie z elewacją domu. Jednak barwa dachówki to nie wszystko – w tym aspekcie ważna jest również sama rynna. To właśnie system orynnowania odpowiada za bezpieczeństwo budynku, a umiejętnie wkomponowana rynna – estetycznie dopełnia wizualną stronę inwestycji.

  Podstawowe parametry

  Zasadą, która funkcjonowała do niedawna w budownictwie, było dopasowanie koloru rynny do barwy blachy okuciowej, a jej samej – do barwy dachówki pokrywającej dach. Rozwiązanie to pozwalało w sposób niewidoczny osadzić rynny i rury spustowe. Obecnie zasada ta ustąpiła miejsca nowoczesnym rozwiązaniom. A według nich barwa dachu nie ma znaczenia dla doboru kolorystyki systemu rynnowego. Rynnę można bowiem dostosować pod względem jej barwy do np.: kominów, balustrad, samej podbitki dachowej, a nawet bramy garażowej. Ograniczeniem nie jest praktycznie nic oprócz – rzecz jasna – umiaru.

  Rynna dopasowana do domu

  Bezpieczeństwo w Twoim kolorze Zanim inwestor wybierze konkretny kolor rynny, powinien wziąć pod uwagę styl, w jakim utrzymana jest zewnętrzna część domu. To także dopasowanie do otaczającego budynek krajobrazu. Szukając więc orynnowania o odpowiednim kolorze, trzeba mieć na uwadze nie tylko barwę dachu i elewacji domu, ale i stolarki okiennej i drzwiowej. – To właśnie do tych elementów dopasowujemy rynnę, nigdy odwrotnie – mówi Magdalena Gardyła, Specjalista ds. rozwoju i jakości w firmie Galeco. – Tak samo będzie, gdy dojdzie do wymiany już zamontowanego orynnowania: trzeba dopasować jego kolor do stylu pozostałych elementów. Wszechstronne okażą się tu rynny Galeco PVC. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, od barwy czekoladowej, przez jasnopopielatą, po brąz. Dzięki temu można je dopasować do praktycznie każdego typu i koloru dachu.

  W przypadku budynków o nowoczesnej bryle w ostatnim czasie modne stały się barwy chłodne, z dominującymi odcieniami: czerni, szarości i bieli. Barwy te można zestawiać w takich opozycjach: pomarańczowa elewacja i grafitowa rynna, zielony i szary czy zwykła biel i czerń. Jeśli natomiast chodzi o domy o bardziej tradycyjnej bryle, to idealnym wyborem okażą się ciepłe kolory, czyli np.: żółty, brązowy, beżowy lub czerwony.

  Kontrasty w modzie

  Bezpieczeństwo w Twoim kolorze Gdy mowa o oryginalnym wizualnie domu, na myśl nasuwa się jedno: mocny kontrast. Chcąc podkreślić linię dachu, warto wybrać zestawienia typu: jasna rynna plus ciemny dach i odwrotnie. Lub też trochę pokombinować i dobrać kolor rynien do dachu, zaś rur spustowych do elewacji. Z kolei gdy ktoś chce podkreślić barwę czy kształt dachu, może np. pokusić się o ciemny kolor dachówki w połączeniu z jasnymi rynnami i ciemną elewacją. Możliwości kombinowania jest tutaj sporo, ale zawsze trzeba pamiętać o jednym: o równowadze. Bo im więcej połączeń różnych kolorów i surowców, tym gorzej dla końcowego efektu. A umiejętne łączenie kolorów to sztuka, którą warto umieć w tym przypadku zastosować

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.