google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 21.10.2019
  1 USD
  3.8307
  -0.0196
  1 EUR
  4.2775
  -0.0069
  1 CHF
  3.8899
  -0.007
  1 GBP
  4.9709
  0.0038
  1 RUB
  0.0601
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowy zakład PRESS GLASS z certyfikatami ift Rosenheim i CEKAL

  Nowy zakład PRESS GLASS z certyfikatami ift Rosenheim i CEKALUruchomiona w ubiegłym roku nowa fabryka firmy PRESS GLASS, która zlokalizowana jest w Varaždin (Chorwacja), otrzymała certyfikaty instytutów ift Rosenheim oraz CEKAL. Jak wskazuje producent, dokumenty nie tylko potwierdzają jakość produkowanych w zakładzie szyb, ale także wzmacniają konkurencyjność odbiorców.

  Nowa fabryka PRESS GLASS, firmy specjalizującej się w wytwarzaniu szyb dla budownictwa, posiada już odpowiednie certyfikaty Niemieckiego Instytutu Techniki Okiennej (ift Rosenheim), potwierdzające zgodność produkowanych w niej zespolonych szyb izolacyjnych oraz szkła hartowanego typu float z europejskimi normami EN 1279-5 i EN 12150-2. W efekcie takie wyroby mogą być opatrywane znakami CE.

  Jak informuje producent, analogiczny proces badania i certyfikacji zakończył także instytut CEKAL. Wydany dokument poświadcza, że produkowane w chorwackim zakładzie szyby zespolone mogą być używane we Francji. Szyby wytwarzane zgodnie ze standardami instytutu oznaczane są w tym przypadku na ramce dystansowej specjalnym znakiem „CEKAL 789”.

  Nowy zakład PRESS GLASS z certyfikatami ift Rosenheim i CEKAL

  Przeprowadzone dla szyb z fabryki w Varaždin procesy certyfikacji dobrze wpisują się w realizowaną przez nas politykę kontroli jakości oraz wspierania odbiorców. Co warte podkreślenia, dzięki tego typu świadectwom nasi partnerzy biznesowi stają się bardziej konkurencyjni i zyskują łatwiejszy dostęp do poszczególnych rynków” – tłumaczy PRESS GLASS.

  Nowy zakład w Chorwacji to czwarta fabryka PRESS GLASS. Producent posiada także trzy zakłady w Polsce. Wytwarzane w nich szyby trafiają do większości krajów europejskich i znajdują odbiorców również na innych kontynentach, w tym m.in. na rynkach północnoamerykańskich oraz azjatyckich.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.