google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 14.12.2018
  1 USD
  3.8095
  0.0356
  1 EUR
  4.3021
  0.0084
  1 CHF
  3.8202
  0.0166
  1 GBP
  4.7940
  0.0153
  1 RUB
  0.0573
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Znamy laureatów konkursu Fasada Roku 2015!

  Po raz 9-ty konkurs firmy Baumit wyłonił najciekawsze elewacje roku, wskazując aktualne trendy i kierunki rozwoju dla branży architektoniczno-budowlanej. Jury nie miało łatwego zadania. Wysoka ranga wydarzenia przyciągnęła tym razem blisko 200 kandydatów, wśród których z łatwością można było dostrzec prawdziwe „perełki”. I choć Fasada Roku 2015 powoli przechodzi do historii, to jeszcze nie koniec emocji. Laureaci rozpoczynają rywalizację o kolejną prestiżową nagrodę, dołączając do międzynarodowej obsady Baumit Life Challenge.  

  Budynek jednorodzinny, Zielonki-Wieś – zwycięzca w kategorii I: Budynek jednorodzinny nowy”, Fot. fasadaroku.pl
  Budynek jednorodzinny, Zielonki-Wieś – zwycięzca w kategorii I: Budynek jednorodzinny nowy
  Fot. fasadaroku.pl

  Jury konkursu Fasada Roku 2015 spotkało się 11 lutego 2016 r. we Wrocławiu. W zaszczytnym gremium zasiedli uznani oraz doświadczeni architekci, osoby zawodowo związane z budownictwem, jak również przedstawiciele mediów branżowych. Na starcie rywalizacji o tytuł Fasady Roku 2015 i nagrodę główną w wysokości 10 000 zł stanęło blisko 200 obiektów z całej Polski, których elewacje zrealizowano z wykorzystaniem kompletnej technologii Baumit. Obiekty sklasyfikowane w 5 kategoriach oceniane były pod względem zastosowanej kolorystyki i struktury elewacji, jak również ich kreatywnych połączeń, podkreślających walory budynku oraz wkomponowujących budynek w otoczenie.

  Jurorzy zwracali również uwagę na dbałość o detale architektoniczne a także, w przypadku budynków po renowacji, poszanowanie ich historycznej tradycji. Po wielogodzinnych obradach, którym przewodniczył dr inż. arch. Andrzej Poniewierka – przedstawiciel Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów, wyłoniono 5 zwycięzców i przyznano w sumie 6 wyróżnień obiektom wyjątkowym pod względem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, sposobu realizacji czy wizerunku architektonicznego.

  W pierwszej kategorii – budynek jednorodzinny nowy – Jurorzy podzielili zdanie Internautów, najwyżej oceniając nieszablonowy projekt domu w miejscowości Zielonki Wieś, autorstwa pracowni BECZAK/BECZAK ARCHITEKCI. Kapituła Konkursu doceniła plastykę obiektu, urzekającego spójną formą i kolorystką oraz konsekwencję w użyciu materiałów. Prace budowlane na zlecenie prywatnego Inwestora wykonał Zakład Remontowo-Budowlany, Józef Wróbel.

  Poziom obiektów zakwalifikowanych do konkursu był wysoki i wyrównany stąd też, oprócz nagrody głównej, Jury zdecydowało się przyznać w tej kategorii aż dwa wyróżnienia. Jedno z nich otrzymał projekt wrocławskiego Osiedla Zodiak I, spod rąk Marcina Kucharskiego z Q2 Studio Autorska Pracownia Projektowa. Kompleks budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej doceniono za stworzenie scenografii do życia – przyjazne dla zgromadzeń ludzi wnętrze i uliczki, tworzące mini przestrzeń publiczną, budującą więź sąsiedzką.

  Z uznaniem sędziów spotkało się również kompleksowe użycie materiałów, zróżnicowanie faktur i kolorystyki elewacji. Wykonaniem inwestycji  na zlecenie i2 Development S.A. zajęło się Korfantowskie Przedsiębiorstwo Budowlane S.A. Wrocław. Wyróżnienie za podkreślenie dynamizmu formy budynku,  poprzez mocny, czytelny podział brył w powiązaniu z użytym materiałem, otrzymał z kolei budynek mieszkalny zlokalizowany w miejscowości Nowa Wieś, w województwie małopolskim. Autorem projektu jest arch. Paulina Stach Szafarczyk z pracowni Flexiforma Architekci, która zgłosiła obiekt do konkursu.  Budynek własności prywatnej wybudowany został metodą gospodarczą.

  Źródło:
  Baumit Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.