google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 25.04.2019
  1 USD
  3.8537
  0.0308
  1 EUR
  4.2959
  0.0064
  1 CHF
  3.7781
  0.0211
  1 GBP
  4.9669
  0.0217
  1 RUB
  0.0596
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Czy meble Corfu wyprą technorattan?

  Meble technorattanowe to chyba najbardziej popularne meble do ogrodów i na tarasy. Są eleganckie, wygodne i dobrze znoszą wystawienie na warunki pogodowe. Mają jednak poważną konkurencję – produkowane przez europejską markę Curver (http://www.curver-lifestyle.pl/) meble Corfu z tworzywa sztucznego, imitujące technorattanowe. Czy ta seria zdominuje wkrótce rynek mebli ogrodowych?

  Zestaw Corfu Set, Czy meble Corfu wyprą technorattan?
  Zestaw Corfu Set – www.curver-lifestyle.pl

  Nieśmiertelny technorattan?

  Zacznijmy od podstawowego pytania – co to właściwie jest technorattan? Technorattan to sztucznie wytworzone włókno z poliuretanu, naśladujące naturalne rattanowe pnącze, ale bardziej odporny na warunki atmosferyczne. Technorattanowe włókna wyplata się ręcznie na metalowym stelażu, podobnie jak w przypadku naturalnego rattanu. Powstałe w ten sposób meble są eleganckie i dużo bardziej wytrzymałe od mebli z naturalnego rattanu.

  Meble Nilamito IV Brown & Grey, Gardinetta, Czy meble Corfu wyprą technorattan?
  Meble Nilamito IV Brown & Grey, Gardinetta

  Technorattanowe meble ogrodowe cieszą się bardzo dużą popularnością ze względu na swój elegancki wygląd, łatwość utrzymania i wygodę korzystania. Mają jednak kilka wad. Jest to towar importowany, a dodatkowo wykonywany ręcznie, co wiąże się z wysoką ceną mebli z technorattanu. W sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaży tego typu mebli (np. Meblobranie.pl) ceny zestawów zaczynają się od 900zł i kończą na ponad 6 000zł.

  O technorattanowe meble trzeba również dbać – chować na zimę pod dach lub dokładnie okrywać, a także raz na jakiś czas przetrzeć preparatem przeznaczonym do czyszczenia i renowacji tworzywa sztucznego.

  Przykryte pokrowcem meble Cubioso, Gardinetta, Czy meble Corfu wyprą technorattan?
  Przykryte pokrowcem meble Cubioso, Gardinetta

  Meble Corfu jako alternatywa

  Meble ogrodowe Corfu wyprzedzają meble technorattanowe pod kilkoma względami – do ich pielęgnacji nie potrzeba specjalnych środków, mogą stać na dworze przez cały rok i są znacznie tańsze. Meble z serii Corfu produkowane są z tworzywa sztucznego, uformowanego w procesie produkcji na kształt technorattanowej plecionki. Dzięki temu wyglądają bardzo ładnie, a jednocześnie są wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne. Ich producentem jest Curver, znana i ceniona europejska marka.

  Oferta dostępnych kompletów w serii Corfu jest bardzo szeroka. Największą popularnością cieszą się zestawy Corfu Set i Corfu Fiesta. Pierwszy to typowy komplet wypoczynkowy z fotelami, sofą i niskim stolikiem, drugi – komplet obiadowy, z którego naraz może korzystać nawet 6 osób. Dostępne są też zestawy mniejsze – jak choćby Corfu Weekend (dwuosobowy komplet kawowy mieszczący się nawet na małym balkonie) – lub też większe jak Corfu Set Triple Max (zestaw wypoczynkowy dla 7 osób). W sprzedaży są również pojedyncze sofy i zestaw składający się z dwóch foteli.

  Meble Corfu Fiesta – www.curver-lifestyle.pl, Czy meble Corfu wyprą technorattan?
  Meble Corfu Fiesta – www.curver-lifestyle.pl

  Marka Curver zadbała o jednolitość kolorystyki i wzornictwa w ramach serii Corfu. Pozwala to na połączenie kilu kompletów i stworzenie z nich własnego zestawu, który idealnie będzie odpowiadał naszym potrzebom. Ta cecha daje meblom Corfu znaczną przewagę nad kompletami technorattanowymi. Czy jednak meble Corfu wyprą technorattan z rynku? Czas pokaże.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.