google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 16.08.2019
  1 USD
  3.9281
  0.0391
  1 EUR
  4.3543
  0.008
  1 CHF
  4.0093
  0.0169
  1 GBP
  4.7713
  0.0787
  1 RUB
  0.0596
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowość firmy Baumit - kotwa montażowa do betonu

  Technologia łączenia na klej coraz częściej wypiera powszechne stosowane techniki łączenia, takie jak spawanie, skręcanie, czy nitowanie. Klejenie sprawdza się już nie tylko w przemyśle, czy w codziennych sytuacjach ale również w budownictwie.

  Termoizolacyjne płyty styropianowe, będące podstawowym komponentem systemu ociepleniowego, mogą być - w wielu wypadkach - mocowane do podłoża wyłącznie przy zastosowaniu zaprawy klejowej - bez konieczności mocowania mechanicznego.

  Na murach (zwłaszcza tych starych) niezbędne było do tej pory dodatkowe wzmocnienie klejonych do podłoża płyt styropianowych łącznikami mechanicznymi (kołkami). Właśnie takie podłoża stanowiły najsłabszy punk w łańcuchu: podłoże - klej - materiał izolacyjny.

  Nowe rozwiązania w budownictwie umożliwiają eliminację tego ryzyka. Na rynku pojawiła się kotwa montażowa firmy Baumit stosowana w systemach ociepleń na styropianie, w tym również specjalne do podłoży betonowych.

  Zastosowanie kotwy

  Kotwy można stosować na podłożach betonowych, z cegły pełnej, cegły dziurawki, a także na podłożach otynkowanych (w tym przypadku maksymalna grubość warstwy tynku - 40mm). Kotwy mocuje się do podłoża i przed naklejeniem styropianowych płyt izolacyjnych, nakłada się na nie punktowo zaprawę klejową. Dzięki kotwom montażowym uzyskuje się dodatkowe, połączone z podłożem punkty mocowania/klejenia.

  Kotwa montażowa Baumit

  rednica otworu: 8mm
  Długość trzpienia: 55mm
  Rodzaj podłoża: beton
  Zużycie: ok. 6 sztuk/m2
    

   

  Źródło:
  Baumit Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.