google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 25.05.2018
  1 USD
  3.6686
  0.0096
  1 EUR
  4.3022
  0.0069
  1 CHF
  3.6956
  0.0066
  1 GBP
  4.9061
  0.0005
  1 RUB
  0.0596
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • KLIMAFIX zaizoluje kanały wentylacyjne

  logo RockwoolMaty lamelowe KLIMAFIX z wełny skalnej ROCKWOOL to sprawdzony i powszechnie stosowany produkt do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych. Teraz produkt ten posiada nowe, jeszcze lepsze parametry – niską lambdę λ10 = 0,038 oraz wysoką klasę reakcji na ogień A2-s1;d0. Co bezpośrednio przekłada się na efektywność energetyczną i bezpieczeństwo pożarowe całego obiektu.

  Mata KLIMAFIX Fot. Rockwool
  Mata KLIMAFIX
  Fot. Rockwool

  Maty KLIMAFIX są powszechnie stosowane w budynkach użyteczności publicznej, komercyjnych, takich jak hotele, centra handlowe, czy też budynkach produkcyjno magazynowych. To właśnie tam szczególnie ważne są ich właściwości termiczne, akustyczne i przeciwkondensacyjne przy izolacji kanałów wentylacyjnych z blachy stalowej. Częstym zjawiskiem występującym w budynkach jest powstawanie skroplin (kondensatu) na niezaizolowanych powierzchniach o znacznej różnicy temperatur. Jest  to  tzw. punkt rosy. Często spotyka się to zjawisko na zimnych, niezaizolowanych powierzchniach, znajdujących się w pomieszczeniach o wysokiej temperaturze oraz dużej wilgotności względnej powietrza. Efekt ten eskaluje w przypadku dużych, wysokich pomieszczeń, gdzie ciepłe powietrze zbiera się pod stropem tuż obok np. kanału prowadzącego zimne powietrze. Rozwiązaniem jest właśnie odpowiednio dobrana warstwa izolacji kanału wentylacyjnego, dzięki której następuje „przesunięcie” punktu rosy w bezpieczny obszar na zewnątrz kanału. Precyzyjne obliczenia można wykonać na podstawie normy EN 12241 przy użyciu programu HEATROCK – dostępnego do pobrania na stronie internetowej.

  ROCKWOOL, cyklicznie rozwijając i ulepszając swoje produkty i usługi, w wyniku prac badawczo-rozwojowych, przygotował nową odsłonę maty lamelowej KLIMAFIX, powszechnie wykorzystywanej w izolacji kanałów wentylacyjnych. Nowy KLIMAFIX posiada teraz jeszcze lepsze parametry – doskonałą izolacyjność termiczną - lambda  λ10 = 0,038, oraz wyższą klasę reakcji na ogień: A2-s1;d0.

  Rozwiązania z zastosowaniem mat KLIMAFIX są  klasyfikowane jako nierozprzestrzeniające ognia zgodnie w Rozporządzeniem o Warunkach Technicznych. Dzięki temu zastosowanie mat KLIMAFIX w różnych budynkach w jeszcze większym stopniu przyczyni się do minimalizacji strat ciepła i podniesienia poziomu bezpieczeństwa pożarowego instalacji.

  Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach ROCKWOOL

  Źródło:
  Rockwool Polska Sp. Z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Rockwool Polska Sp. Z o.o.

  ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. należy do Grupy ROCKWOOL - światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej- dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.