google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 25.05.2018
  1 USD
  3.6686
  0.0096
  1 EUR
  4.3022
  0.0069
  1 CHF
  3.6956
  0.0066
  1 GBP
  4.9061
  0.0005
  1 RUB
  0.0596
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • ROCKWOOL nagrodzony Regionalnym Orłem Eksportu

  Województwo lubuskie jest naturalnie predystynowane do rozwoju eksportu, ze względu na swoje położenie, blisko granicy niemieckiej. Jednak są w regionie firmy, których działalność eksportowa wyróżnia się znacząco na tle pozostałych przedsiębiorstw w województwie. Do takich firm zalicza się ROCKWOOL Polska, nagrodzony w konkursie Regionalne Orły Eksportu, za produkt eksportowy. Dzięki dobrej lokalizacji i sprawnej logistyce materiały z wełny skalnej z Polski trafiają m.in. do Czech, Niemiec, Włoch i krajów skandynawskich, jak również krajów bałtyckich.

  Fot. Rockwool
  Fot. Rockwool

  Eksport do krajów sąsiednich, ale także tych dalszych, staje się kluczową gałęzią gospodarki polskiej oraz wielu polskich przedsiębiorstw. Dotyczy to bardzo różnych branż – spożywczej, drzewnej, meblowej, przemysłu lekkiego czy budowlanej. Konkurs dziennika „Rzeczpospolita” Regionalne Orły Eksportu ma na celu promocję firm z poszczególnych województw, które wyróżniają się w regionie pod względem eksportu w czterech kategoriach – najlepszy eksporter, najdynamiczniejszy eksporter, eksportowy produkt, osobowość eksportu.

  Nagrodę w kategorii eksportowy produkt otrzymał ROCKWOOL Polska. Firma należy do Grupy ROCKWOOL, światowego lidera w produkcji wełny skalnej, dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych -  w budownictwie mieszkaniowym i ogólnym, obiektach przemysłowych i handlowych oraz przy instalacjach technicznych. Produkty z wełny skalnej ROCKWOOL charakteryzują się bardzo dużą jakością i trwałością, zapewniają także użytkownikom, poza komfortem termicznym, dodatkowe korzyści – komfort akustyczny, bezpieczeństwo pożarowe oraz zdrowy mikroklimat wnętrz. Wełna skalna ROCKWOOL produkowana jest lokalnie, w fabryce w Cigacicach, pod Zieloną Górą z naturalnych surowców, pochodzących z regionu. Firma zatrudnia w województwie lubuskim blisko 800 pracowników i współpracuje na stałe z wieloma lokalnymi przedsiębiorstwami. Jest jednym z największych pracodawców. 

  - ROCKWOOL Polska, podczas ponad 20-letniej obecności na rynku zainwestował w zakłady w Polsce blisko miliard złotych. Dzięki wieloletnim działaniom inwestycyjnym podnosimy konkurencyjność produktów na polskim i zagranicznych rynkach. Eksport jest ważnym elementem działalności całej Grupy, do której należy ROCKWOOL Polska. Jednak nasze atuty wynikają z regionu w jakim się znajdujemy – stąd pochodzą nasi pracownicy i surowce do wyrobu wysokiej klasy produktów. – podkreśla Andrzej Kielar, Prezes ROCKWOOL Polska

  Źródło:
  Rockwool Polska Sp. Z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Rockwool Polska Sp. Z o.o.

  ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. należy do Grupy ROCKWOOL - światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej- dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.