google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 25.05.2018
  1 USD
  3.6686
  0.0096
  1 EUR
  4.3022
  0.0069
  1 CHF
  3.6956
  0.0066
  1 GBP
  4.9061
  0.0005
  1 RUB
  0.0596
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • ROCKWOOL z nową linią produkcyjną w Czechach

  logo ROCKWOOL Polska, lider na rynku izolacji termicznej, zakończył kolejną z serii inwestycji w nowoczesną infrastrukturę przemysłową. W fabryce należącej do grupy w Bohuminie w Czechach otwarto nowe linie produkcyjne, przeznaczone do wysoce specjalistycznych produktów izolacji technicznych. Wartość całej inwestycji wyniosła 160 mln zł.

  Fabryka z zewnatrz Fot. ROCKWOOL
  Fabryka z zewnatrz
  Fot. ROCKWOOL

  Wciąż rośnie świadomość inwestorów i deweloperów dużych obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej dotycząca bezpieczeństwa budynków, także pożarowego oraz kwestii związanych z efektywnością energetyczną. Dotyczy to nie tylko szkieletu, czy elewacji budynków, ale także wszelkich instalacji wewnętrznych – instalacji ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji. Dlatego rośnie zapotrzebowanie na produkty do specjalistycznej izolacji technicznej z wełny skalnej ROCKWOOL.

  Nowe linie produkcyjne pozwolą sprostać stale wzrastającemu zapotrzebowaniu na materiały do specjalistycznych izolacji termicznych – dzięki inwestycji poprawie ulegnie nie tylko  jakość i parametry techniczne oferowanych produktów, ale także efektywność produkcji oraz poziom świadczonych usług logistycznych.

  - Modernizacja fabryki w Bohuminie jest elementem szerszego planu strategicznego Grupy ROCKWOOL, polegającego na ciągłym i sukcesywnym usprawnianiu i unowocześnianiu parku technologicznego i infrastruktury przemysłowej fabryk zlokalizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki bardzo dobrej lokalizacji produkty z fabryki w Bohuminie obecne będą na prawie wszystkich rynkach Europy. – komentuje Andrzej Kielar, Prezes ROCKWOOL Polska.

  Linia produkcyjna Fot. ROCKWOOL
  Linia produkcyjna
  Fot. ROCKWOOL

  Pod skrzydłami ROCKWOOL Central Eastern Europe znajduje się obecnie siedem rynków : Polska, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia oraz Węgry. Materiały dostarczane na te rynki produkowane są w czterech fabrykach – dwóch na terenie Polski, w Cigacicach i Małkini oraz w Czechach (Bohumin) i na Węgrzech (Tapolca). – Należące do nas fabryki w Europie Środkowo-Wschodniej są jednymi z najwydajniejszych i najnowocześniejszych zakładów w całej Grupie ROCKWOOL. O naszym konsekwentnym i dynamicznym rozwoju świadczy fakt, że zarówno nasze produkty, jak i sama firma otrzymały dotychczas ponad 50 różnych prestiżowych wyróżnień i nagród – dodaje Andrzej Kielar.

  ROCKWOOL Polska regularnie podejmuje także inwestycje w poprawę ochrony środowiska, obok modernizacji i budowy nowych linii produkcyjnych, które pochłonęły już łącznie ponad miliard złotych. Stały rozwój technologiczny pozwala firmie na produkcję kilkuset tysięcy ton wełny skalnej rocznie. Produkty ROCKWOOL zostały wykorzystane w największych i najgłośniejszych inwestycjach w Polsce, m.in. na Stadionie Narodowym w Warszawie, w Filharmonii Szczecińskiej, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie czy w Starym Browarze w Poznaniu. 

  Źródło:
  Rockwool Polska Sp. Z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Rockwool Polska Sp. Z o.o.

  ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. należy do Grupy ROCKWOOL - światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej- dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.