google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 20.04.2018
  1 USD
  3.3881
  0.0188
  1 EUR
  4.1724
  0.0059
  1 CHF
  3.4827
  0.005
  1 GBP
  4.7660
  -0.011
  1 RUB
  0.0552
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowość! Komfort wielkiego formatu – Schüco SmartStop i SmartClose

  Wielkowymiarowe drzwi przesuwne zapewniają szeroki widok na otoczenie, dobre doświetlenie wnętrz, a przede wszystkim nadają architekturze budynku nowoczesny charakter. Aluminiowe drzwi przesuwne Schüco oferują dodatkowo najwyższy komfort i bezpieczeństwo obsługi, dzięki nowym mechanizmom precyzyjnego zatrzymywania i domykania skrzydła.

  Mechanizmy Schüco SmartStop i SmartClose są montowane w profilu w niewidoczny sposób Fot. Schüco
  Mechanizmy Schüco SmartStop i SmartClose są montowane w profilu w niewidoczny sposób
  Fot. Schüco

  Przeszklone skrzydła przesuwne, które można łatwo zsuwać na boki, to bardzo praktyczne rozwiązanie, a jednocześnie wyznacznik obowiązujących trendów w architekturze. Modne są w szczególności bardzo wysokie, wielkoformatowe przeszklenia w wąskich ramach, które sprawiają wrażenie szklanych ścian. Dzięki ergonomicznym dźwigniom i starannie opracowanym systemom jezdnym przesuwanie dużych skrzydeł odbywa się płynnie. Teraz firma Schüco opracowała dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa w aluminiowych drzwiach przesuwnych i podnoszono-przesuwnych, które znacznie zwiększają komfort ich obsługi – Schüco SmartStop i SmartClose. Drzwi zaopatrzone w innowacyjne mechanizmy łagodnie hamują przed przeszkodą i bezgłośnie wsuwają się w ościeżnicę. Rozwiązania są dostępne między innymi w drzwiach z serii Schüco ASS 70.HI.

  Przesuw kontrolowany

  Duże aluminiowe skrzydła drzwiowe mogą ważyć nawet do 300-400 kg, dlatego tak ważne jest zastosowanie mechanizmów ułatwiających ich bezpieczne przesuwanie. Możliwość precyzyjnej obsługi ciężkich drzwi ma duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy korzystają z nich dzieci i osoby starsze. Dwa nowo wprowadzone mechanizmy Schüco SmartStop i SmartClose to odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Oparta na innowacyjnym systemie amortyzatorów funkcja SmartStop gwarantuje efektywne wyhamowanie skrzydła w bezpiecznej odległości od ościeżnicy. Nawet w przypadku gwałtownego domykania zapobiega uderzeniu w ościeżnicę i przytrzaśnięciu np. ręki. Natomiast mechanizm SmartClose pełni funkcję bezpiecznego i cichego zamykania. Skrzydło delikatnie dosuwa się do ościeżnicy i wsuwa się w nią, zaś zaryglowanie odbywa się ręcznie. W zależności od indywidualnych wymagań w drzwiach można zamontować jeden lub obydwa mechanizmy naraz.

  W funkcjonalności piękno

  Mechanizm Schüco SmartClose Fot. Schüco
  Mechanizm Schüco SmartClose
  Fot. Schüco

  Aluminiowe drzwi przesuwne można wyposażyć w funkcje SmartStop lub SmartClose w dowolnym momencie – zarówno na etapie zamówienia, jak i użytkowania. Kompaktowe mechanizmy o wymiarach 21,5 x 27,5 mm są dyskretnie montowane w rowku okuciowym. Dzięki temu są niewidoczne na zewnątrz i nie zaburzają harmonijnej estetyki stolarki. Skuteczne rozwiązania tłumienia zapewniają przy tym bezgłośną pracę systemów. Ze względu na niewielką wagę do 0,41 kg dodatkowe mechanizmy nie zwiększają w znaczący sposób ciężaru drzwi. Dzięki łatwemu dostępowi można je łatwo regulować i serwisować w trakcie użytkowania, bez potrzeby demontowania całego skrzydła.

  Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

  Źródło:
  Schüco International Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Schüco International Polska Sp. z o.o.

  Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad. Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając uwagę na człowieku i harmonii z naturą i technologią.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.