google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 25.05.2018
  1 USD
  3.6686
  0.0096
  1 EUR
  4.3022
  0.0069
  1 CHF
  3.6956
  0.0066
  1 GBP
  4.9061
  0.0005
  1 RUB
  0.0596
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Umiar, proporcje i wystudiowany detal wciąż mogą zachwycać – wnioski po konkursie „Zmień wizję w projekt”

  logo RockwoolZnani są już laureaci tegorocznej edycji konkursu, która odbyła się pod hasłem „Wyobraźnia bez granic”.

  Jej celem było zachęcenie architektów i projektantów do kreatywnego i nieoczywistego podejścia do projektowania. Co zachwyciło Jury w zwycięskich pracach? Przewrotne i nietypowe wykorzystanie materiałów, konsekwencja i determinacja w przeprowadzaniu zamysłu estetycznego oraz nowe oblicza prostoty i umiaru.

  I nagroda w konkursie Rockwool Zmień wizję w projekt
  I nagroda w konkursie Rockwool Zmień wizję w projekt "Wyobraźnia bez granic"
  Fot. Rockwool

  To już czwarta edycja konkursu przeprowadzanego przez ROCKWOOL Polska pod nazwą „Zmień wizję w projekt”. Tym razem firma postawiła na wyobraźnię bez granic i pobudzanie innowacyjnego podejścia do architektury. Poziom tegorocznej edycji był bardzo wyrównany. Prace oceniało jury składające się ze specjalistów z branży, pod przewodnictwem Prof. Mariana Fikusa, w składzie Arch. Zbigniew Maćków oraz Mariusz Wasilewski i Piotr Pawlak z ROCKWOOL Polska.

  Jurorzy nagrodzili cztery prace, które szczególnie dobrze odpowiadały na cel postawiony przed uczestnikami. Wyróżnili także autorów czterech kolejnych prac, co dowodzi szczególnie wysokiego poziomu i dużego zainteresowania, jakim cieszył się konkurs. Wśród czterech wyłonionych przez jury prac znalazły się projekty pracowni: Beczak Beczak Architekci, EMKAA ARCHITEKCI, IMBAsymetria, oraz Kuryłowicz & Associates.

  Projekty, w których wygrała wyobraźnia bez granic

  II nagroda w konkursie Rockwool Zmień wizję w projekt
  II nagroda w konkursie Rockwool Zmień wizję w projekt "Wyobraźnia bez granic"
  Fot. Rockwool

  Zespół zabudowy mieszkaniowej, zgłoszony przez Beczak Beczak Architekci wyróżnił się prostotą oraz czytelną architekturą mieszkaniową, tworzącą spójne i przyjazne człowiekowi osiedle. – Autorzy próbowali opowiedzieć pewną prostą historię urbanistyczną, opartą o podstawowe elementy przestrzenne, bez epatowania fajerwerkami formalnymi, czy stylistycznymi. Umiar i stonowanie użytych środków narracji stwarza poczucie „solidnej średniej”, której wciąż jeszcze niezwykle brakuje w polskim krajobrazie mieszkaniowym – komentuje Arch. Zbigniew Maćków, członek jury konkursu.

  Budynek mieszkaniowy przy ul. Latyczowskiej 14, projektu pracowni EMKAA ARCHITEKCI został doceniony przez jury za determinację w przeprowadzeniu od początku do końca zamysłu estetycznego autorów. Prosta i dosyć typowa forma budynku wielorodzinnego o typologii willi miejskiej, została tu obleczona w bardzo atrakcyjną warstwę wierzchnią, dodającą całości dynamiki oraz niepowtarzalnego i intrygującego charakteru. Autorzy przeprowadzając swoją wizję poza obrys budynku, także na elementy powiązanej z nim małej architektury, dali dowód warsztatu projektowego wysokiej próby. Ta niespotykana na co dzień konsekwencja pozwoliła autorom zbudować specyficzny nastrój architektury i nadać jej tożsamość. Bardzo delikatnie poprowadzona gra pionowych paneli daje rzadką w architekturze mieszkaniowej okazję do uzyskania efektów plastycznych. A trzeci wymiar fasady jest zawsze bardzo frapując.

  Źródło:
  Rockwool Polska Sp. Z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Rockwool Polska Sp. Z o.o.

  ROCKWOOL Polska Sp. z o.o. należy do Grupy ROCKWOOL - światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej- dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.