google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kwintesencja szklanej architektury – panoramiczna fasada Schüco FWS 35 PD

  logo SchücoTrendy w architekturze przeszklonych fasad zmierzają w kierunku większej transparentności.

  Coraz częstszym oczekiwaniem jest już nie tylko duża powierzchnia przeszkleń, ale także minimalna szerokość profili konstrukcyjnych. Smukły i lekki wygląd fasady zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w przypadku projektów powłok obiektów komercyjnych, gdzie liczy się prestiżowy wizerunek i atrakcyjna ekspozycja oferty.

  Transparentna witryna sklepowa zrealizowana w systemie fasadowym Schüco FWS 35 PD Fot. Schüco
  Transparentna witryna sklepowa zrealizowana w systemie fasadowym Schüco FWS 35 PD
  Fot. Schüco

  Charakterystyczne dla obiektów komercyjnych, optycznie masywne fasady odchodzą powoli w przeszłość, ustępując miejsca lekkim wizualnie, przeszklonym powłokom. Efekt ten jest osiągany przez stosowanie systemów fasadowych o odpowiednio wąskich profilach w kombinacji z dużymi przeszkleniami. Subtelne podziały szyb gwarantują lepszą widoczność, zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

  Pozwalają na lepsze doświetlenie wielkopowierzchniowych wnętrz naturalnym światłem, zapewniają znacznie lepszy widok i co ważne – umożliwiają lepszą prezentację oferty.

  Trudność projektowania tego typu konstrukcji wiąże się jednak z ograniczeniami statycznymi oraz rosnącymi wymaganiami w zakresie izolacyjności cieplnej. We wszystkich przypadkach, w których liczy się idealny widok, energooszczędność i prestiżowy wygląd inwestycji, doskonale sprawdzą się panoramiczne fasady z serii Schüco FWS 35 PD.

  Imponujący widok

  Witryny sklepów, restauracji czy salonów samochodowych powinny odzwierciedlać nowoczesny charakter firmy, a przede wszystkim zachęcać potencjalnych klientów do odwiedzin. Przez transparentne elewacje lepiej widać nie tylko asortyment, architekturę wnętrza, lecz także banery reklamowe i informacje o promocjach. Wewnątrz zaś panuje przyjazny klimat, kreowany naturalnym światłem oraz szerokimi widokami otoczenia. Fasady z serii Schüco FWS 35 PD pozwalają na spotęgowanie efektu przezierności elewacji, ze względu na ekstremalnie wąskie profile o szerokości czołowej zaledwie 35 mm. Kompatybilność systemu FWS 35 PD z oknami Schüco AWS, w tym z oknami strukturalnymi AWS 114 SG.SI pozwala na tworzenie powłok cechujących się bardzo subtelną estetyką.

  Inwestycja, która procentuje

  Imponujące przeszklenia w systemie fasadowym Schüco FWS 35 PD zapewniają doskonałe doświetlenie pomieszczeń Fot. Schüco
  Imponujące przeszklenia w systemie fasadowym Schüco FWS 35 PD zapewniają doskonałe doświetlenie pomieszczeń
  Fot. Schüco

  Koszty utrzymania to jeden z najważniejszych czynników decydujących o wartości nieruchomości i jej atrakcyjności w oczach potencjalnych najemców. Fasada Schüco FWS 35 PD przyczynia się nie tylko do lepszego doświetlenia wnętrz i zmniejszenia wydatków na oświetlenie, ale także pozwala ograniczyć zapotrzebowanie obiektu na energię potrzebną do ogrzewania i klimatyzacji. Konstrukcja ramowa z izolatorami najnowszej generacji osiąga wartość współczynnika przenikania ciepła na poziomie Uf ≥ 0,9 W/m2K. Z

  e względu na doskonałą statykę konstrukcji możliwe jest wstawianie wielkopowierzchniowych, dwukomorowych pakietów szybowych o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych. W przypadku potrzeby zastosowania podziałów poziomych obciążenie na rygiel może osiągać rekordową wartość nawet 400 kg!

  W zależności od wymagań projektowych można zastosować certyfikowaną przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt fasadę w wersji SI lub wysoko energooszczędny system Schüco FWS 35 PD.HI. Przy wyposażeniu fasady w okna z ukrytym okuciem mechatronicznym Schüco TipTronic można ponadto sterować wietrzeniem i nocnym schładzaniem obiektu w sposób automatyczny. Dodatkową zaletą systemu jest antywłamaniowość. Fasada Schüco FWS 35 PD, podobnie jak okna wyposażone w okucie Schüco TipTronic, mogą być zrealizowane w klasie RC2.

  Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie internetowej.

  Źródło:
  Schüco International Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Schüco International Polska Sp. z o.o.

  Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad. Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając uwagę na człowieku i harmonii z naturą i technologią.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.