google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Okna Schüco AWS 90.SI+ z Certyfikatem Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt

  Logo SchücoInstytut Domów Pasywnych w Darmstadt oficjalnie potwierdził pasywne parametry uznanego na europejskim rynku systemu okien aluminiowych Schüco AWS 90.SI+. Badania wykazały, że okno wyposażone w szybę Ug=0,7 W/m2K osiąga współczynnik przenikania ciepła Uw≤0,8 W/m2K.

  Przekrój przez okno Schüco AWS 90.SI+ w standardzie pasywnym Fot. Schüco
  Przekrój przez okno Schüco AWS 90.SI+ w standardzie pasywnym
  Fot. Schüco

  Seria okien pasywnych Schüco AWS 90.SI+ już od chwili wprowadzenia na rynek gwarantuje izolacyjność termiczną na najwyższym poziomie, jaki można osiągnąć w przypadku okien aluminiowych o głębokości zabudowy do 90 mm. Teraz wielowariantowe testy przeprowadzone w Instytucie Domów Pasywnych w Darmstadt wykazały, że okna AWS 90.SI+ w pełni odpowiadają wymaganiom budownictwa pasywnego. Pasywna stolarka z przekładkami izolacyjnymi nowej generacji to idealne rozwiązanie zarówno dla modernizowanych, jak i nowych obiektów, w których dąży się do obniżenia zużycia energii do standardu niskoenergetycznego i pasywnego.

  Najcieplejsze w każdej kombinacji

  Okna Schüco AWS 90.SI+ to przełomowe rozwiązanie w dziedzinie stolarki aluminiowej, łączące smukłą estetykę uzyskiwaną dzięki niewielkiej szerokości czołowej profilu, oraz wysoką ochronę cieplną. Doskonałe parametry współczynnika przenikania ciepła gwarantuje autorskie rozwiązanie tzw. płetwowego uszczelnienia środkowego i dodatkowa ochrona wrębu podszybowego. Zastosowanie nowej technologii przekładek izolacyjnych ze spienionymi rdzeniami pozwoliło na dodatkowe podniesienie termoizolacyjności do poziomu wymaganego przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt.

  Okno o wymiarach 1,23 x 1,48 m z potrójnym oszkleniem o wartości Ug=0,7 W/m2K osiąga standard pasywny Uw≤0,8 W/m2K. Przy uwzględnieniu mostków termicznych na łączeniach z powłoką budynku stolarka uzyskuje izolacyjność termiczną Uw, inst.=0,85 W/m2K! Okno może być montowane w elewacji lub wpinane w fasadę słupowo-ryglową.

  Więcej możliwości

  Certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt SchucoAluminiowa stolarka okienna z serii AWS 90.SI+ poszerza horyzonty projektowania powłok zrównoważonych budynków, dzięki możliwości elektrycznej integracji z systemem sterowania budynku. Umożliwiają to mechatroniczne okucia Schüco TipTronic SimplySmart. Elektryczne sterowanie otwieraniem i zamykaniem okien pozwala na zaprogramowanie nocnego wietrzenia, co przekłada się na ograniczenie kosztów klimatyzacji. Optycznie wąskie profile zaopatrzone w ukryte okucia pozwalają ponadto na optymalne doświetlenie pomieszczenia i dodatkowe oszczędności wynikające ze skrócenia czasu działania sztucznego oświetlenia. Dodatkową zaletą okien z tej serii jest możliwość podniesienia klasy ochrony przed włamaniem aż do klasy RC3 włącznie, co oznacza, że mogą być stosowane również wszędzie tam, gdzie wymagane są jednocześnie najwyższy stopień ochrony i termoizolacyjność na poziomie pasywnym.

  Źródło:
  Schüco International Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Schüco International Polska Sp. z o.o.

  Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad. Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając uwagę na człowieku i harmonii z naturą i technologią.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.