google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wiele funkcji – jedna kolorystyka – Schüco AutomotiveFinish

  logo SchücoOprócz ceny i dostępności usług komercyjnych, coraz większego znaczenia przy wyborze mieszkania nabiera obecnie jakość oraz estetyka wykończenia budynku. Metaliczne powierzchnie Schüco AutomotiveFinish pozwalają na tworzenie spójnych kolorystycznie zestawień stolarki aluminiowej i tworzywowej w budynkach łączących funkcje mieszkaniowe i komercyjne.

  Budynek mieszkaniowy, Fot. Schüco
  Budynek mieszkaniowy,
  Fot. Schüco

  Ważnym elementem projektowania współczesnych osiedli mieszkaniowych jest odpowiedni dobór stolarki i ślusarki okiennej, które współtworzą ich indywidualny klimat. Obowiązujące trendy architektoniczne dyktują minimalizm i spójność estetyczną, jednak zamontowanie okien i drzwi o tej samej kolorystyce zarówno w strefie mieszkalnej, jak i komercyjnej może być problematyczne, gdyż zazwyczaj w mieszkaniach montowane są energooszczędne okna z PVC-U, a w lokalach usługowych – transparentne konstrukcje aluminiowe. Dzięki nowej technologii nanoszenia powłok kolorystycznych na okna z PVC-U Schüco AutomotiveFinish możliwe jest nadanie oknom zamontowanym na piętrach mieszkalnych nowoczesnego wyglądu ślusarki aluminiowej stosowanej w częściach o przeznaczeniu komercyjnym.

  Odwzorowanie „ton w ton”

  Schüco AutomotiveFinish to unikatowa technologia nanoszenia na tworzywo sztuczne powłok kolorystycznych wiernie odwzorowujących wybrane odcienie z palety RAL. Na specjalną folię nośną nanoszona jest warstwa lakieru bazowego przygotowanego z zastosowaniem najwyższej jakości pigmentów. Następnie lakier pokrywa się warstwą lakieru UV, który zwiększa nasycenie koloru i nadaje mu metaliczny połysk, charakterystyczny dla karoserii samochodowej. Standardowo dostępnych jest aż dziewięć odcieni, w tym trzy szarości o minimalistycznym wyglądzie surowego aluminium: RAL 9006, RAL 9007 oraz RAL 140-M. Okna mogą uzyskać również ciepłe barwy czerwieni czy brązu lub chłodnego granatu albo zieleni. Najważniejszą zaletą technologii jest jednak opcja indywidualnego dopasowania odcieni „Ton-in-Ton”, nie tylko w przypadku ram, lecz również wszystkich widocznych akcesoriów okiennych. Oznacza to możliwość dokładnego przeniesienia dowolnej tonacji metalowych ram okiennych na profile z PVC-U i tworzenia indywidualnych kompozycji kolorystycznych o spójnym charakterze.

  Niezwykła stabilność koloru

  Alu inside automotivefinish, Fot. Schüco
  Alu inside automotivefinish,
  Fot. Schüco

  Trójwarstwowa budowa folii wykończeniowych w technologii Schüco AutomotiveFinish sprawia, że powierzchnie stolarki są niemal tak samo odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne jak aluminium. Użyte do produkcji powłok Schüco AutomotiveFinish pigmenty są bardzo odporne na promieniowanie UV, dzięki czemu kolor nie zmienia tonacji nawet w miejscach eksponowanych na wysokie nasłonecznienie. Warstwa wykończeniowa wykazuje również wysoką odporność na kwaśnie deszcze, a także czyszczenie z użyciem żrących preparatów chemicznych i rozpuszczalników. Zachowuje swój metaliczny połysk również w warunkach częstego mycia i szorowania. Oznacza to, że okna w kolorystyce Schüco AutomotiveFinish nie różnią się wyglądem od zastosowanych na tej samej elewacji powierzchni aluminiowych nawet po upływie wielu lat. Kolejną zaletą lśniących powłok Schüco AutomotiveFinish jest fakt, że w odróżnieniu od innych folii w nasyconych, ciemnych odcieniach, nie absorbują one ciepła. Dzięki temu skrzydła okienne o dużych gabarytach ulegają zdecydowanie mniejszemu nagrzewaniu i odkształcaniu pod wpływem wysokich temperatur.

  Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

  Źródło:
  Schüco International Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Schüco International Polska Sp. z o.o.

  Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad. Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając uwagę na człowieku i harmonii z naturą i technologią.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.