google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 24.06.2019
  1 USD
  3.7360
  -0.0345
  1 EUR
  4.2538
  -0.0084
  1 CHF
  3.8259
  -0.0122
  1 GBP
  4.7558
  -0.0241
  1 RUB
  0.0594
  -0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Mała łazienka na poddaszu nie musi być ciemna

  logo Roto FrankPosiadacze poddaszy często narzekają na niewystarczające doświetlenie pomieszczeń. Problem dodatkowo rośnie, gdy mamy do czynienia ze szczególnie niewielką przestrzenią, jak np. łazienka.

  Jest jednak kilka niezawodnych sposobów na jej optyczne powiększenie.

  Siła iluzji

  Mała łazienka na poddaszu nie musi być ciemna, Roto FrankJeśli chcemy optycznie powiększyć niewielką przestrzeń, warto postawić na pastelowe, jasne kolory. To one sprawią, że wnętrze nabierze świeżości i wizualnie wyda nam się bardziej przestronne. Błękitne czy białe kafelki to idealny wybór – ważne, aby stawiać na chłodne barwy, najlepiej o perłowym lub metalicznym wykończeniu, które skutecznie odbija światło, dzięki czemu płytki działają na korzyść naszej małej łazienki.

  To jednak nie koniec pokładów możliwości, jakie drzemią w łazienkowych kafelkach. Wiele zależy również od ich wymiarów – jeśli zdecydujemy się na niestandardowe, nieco większe płytki, łazienkowa przestrzeń wyda się bardziej jednolita. Co więcej, wizualnie poszerzymy pomieszczenie, jeśli kafelki poukładamy w poziomie i  analogicznie – wydłużymy, montując je pionowo.

  Znacznie prostszym sposobem na problem małej przestrzeni jest… podłoga. Jeśli pozbędziemy się z niej wszystkich zbędnych przedmiotów, uzyskamy wizualny efekt przestronności. Ta sama zasada działa zresztą na całej przestrzeni łazienki – im mniej bibelotów i kosmetyków ustawionych na szafkach czy pralce – tym lepiej.

  W stronę światła

  Mała łazienka na poddaszu nie musi być ciemna, Roto Frank

  Umiejętne operowanie sztucznym światłem ma niemałe znaczenie zwłaszcza wieczorami i w nocy, kiedy na naturalne nie możemy liczyć.

  Warto pamiętać również o racjonalnym doborze akcesoriów okiennych, takich, które zapewnią prywatność w łazience, ale nie zaciemnią całkowicie pomieszczenia. Dobierzmy więc odpowiednie rolety, w kolorach i fakturze, które pozwolą uchronić nas przed wzrokiem otoczenia, ale też przepuszczą światło słoneczne.– Rolety czy żaluzje w łazienkach na poddaszu, ponieważ są narażone np. na wilgoć i płowienie, muszą spełniać specjalne wymogi oraz być łatwo zmywalne.

  Co więcej, ważne, aby były wykonane z materiałów przepuszczających światło, zapewniających jasną i przyjemną atmosferę na poddaszu. – podpowiada Paweł Hryniewicz, Produkt Manager marki Roto Okna Dachowe.

  W małej, ciemnej łazience równie istotne jest odpowiednio dobrane światło sztuczne. Najlepiej zdecydować się na chłodne oświetlenie, o białej, nie żółtej barwie. Plafony czy lampki halogenowe wbudowane w ścianę to oczywista alternatywa dla dużych stojących lamp, niepotrzebnie zajmujących przestrzeń łazienki.

  Źródło:
  Roto Frank Okna Dachowe Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Roto Okna Dachowe Sp. z o.o.

  Grupa Roto zatrudnia blisko 3800 pracowników w spółkach produkcyjnych i dystrybucyjnych na niemal wszystkich kontynentach, osiągając przychody ponad 600 mln EUR rocznie. W Polsce grupa Roto posiada nowoczesną fabrykę okien dachowych w Lubartowie

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.