google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.06.2018
  1 USD
  3.6977
  -0.063
  1 EUR
  4.3149
  -0.0174
  1 CHF
  3.7367
  -0.0359
  1 GBP
  4.9209
  -0.01
  1 RUB
  0.0586
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Stylowa ochrona przeciwsłoneczna – okiennice przesuwne Schüco ALB

  logo SchücoModne, wielkowymiarowe przeszklenia oferują doskonały widok na otoczenie, jednak w okresie letnim mogą powodować przegrzewanie wnętrz. Aluminiowe okiennice przesuwne Schüco ALB pozwalają zapewnić idealny mikroklimat pomieszczeń, a przy tym podkreślają nowoczesny wygląd fasady.

  Na intensywne promieniowanie słoneczne narażone są w sezonie letnim zwłaszcza okna umieszczone na elewacjach południowych i zachodnich. Aby zapobiec nagrzewaniu się pomieszczeń, przeszklenia powinny być wyposażone w odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Tradycyjne rolety zwodzone powodują niemal całkowite zacienienie wnętrza i często nie dają oczekiwanego efektu. Zaprojektowane specjalnie z myślą o energooszczędnym budownictwie okiennice przesuwne Schüco ALB całkowicie rozwiązują problem intensywnego nasłonecznienia i przegrzewania pomieszczeń. Dostępność wielu typów lameli, przezierna struktura od strony wewnętrznej oraz szeroka gama wykończeń powierzchni pozwala na podkreślenie indywidualnej architektury budynku.

  Funkcjonalny design

  Okiennice Schüco ALB Fot. Schüco
  Okiennice Schüco ALB
  Fot. Schüco

  Sposób obsługi i innowacyjna budowa przesłon z serii Schüco ALB sprawiają, że stanowią one bardzo efektywne i komfortowe rozwiązanie. W odróżnieniu od tradycyjnych otwieranych okiennic, w systemie Schüco skrzydła poruszają się po szynie jezdnej równolegle do czoła elewacji. Dzięki wysokiej odporności na obciążenie wiatrem możliwe jest zamontowanie w jednej ramie nawet do 4 skrzydeł o wysokości do 4 metrów. W zależności od indywidualnych wymagań w ramie można umieścić jeden z trzech rodzajów wypełnień zbudowanych z lekkich aluminiowych lameli różniących się między sobą rozmiarem i kształtem. Oprócz lameli schodkowych o szerokości 48 mm dostępne są również lamele o szerokości 105 mm, a także eleganckie mikrolamele CTB. Elementy z regulacją kąta nachylenia umożliwiają samodzielne dopasowanie stopnia zacienienia pomieszczenia. Dzięki swojej starannie przemyślanej budowie mikrolamele w wersji CTB zapewniają dodatkowo optymalną widoczność na zewnątrz. Funkcjonalność rozwiązania uzupełniają dwie możliwości obsługi. Okiennice można przesuwać ręcznie lub automatycznie, za pomocą bezgłośnego napędu zębatkowego. Mechanizm o wysokiej precyzji ułatwia obsługę zwłaszcza dużych elementów.

  Nowoczesny akcent elewacji

  Okiennice Schüco ALB Fot. Schüco
  Okiennice Schüco ALB
  Fot. Schüco

  Przesuwne okiennice aluminiowe Schüco ALB dają szerokie możliwości kształtowania wyglądu elewacji. W zależności od rodzaju lameli można osiągnąć różne efekty estetyczne. Elementy z wypełnieniami w postaci mikrolameli CTB sprawiają wrażenie jednolitej, harmonijnej struktury, natomiast lamele o większych rozmiarach tworzą regularne podziały elewacji. Oprócz subtelnej estetyki anodowanego aluminium dostępne są różnorodne wykończenia powierzchni. Okiennice mogą być lakierowane na dowolne kolory lub powlekane foliami o wyglądzie i wyczuwalnej w dotyku teksturze drewna. Tak duże możliwości kształtowania pod względem struktury i kolorystyki sprawiają, że estetykę okiennic z serii Schüco ALB można dopasować do każdej architektury. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości, trwałego aluminium okiennice są ponadto bardzo odporne na warunki pogodowe i łatwe w utrzymaniu w czystości, dzięki czemu stanowią trwałą ozdobę budynku.

  Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

  Źródło:
  Schüco International Polska Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Schüco International Polska Sp. z o.o.

  Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad. Dzięki światowej sieci partnerów, architektów, projektantów i inwestorów firma Schüco tworzy zrównoważone powłoki budynków, skupiając uwagę na człowieku i harmonii z naturą i technologią.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.