google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 19.07.2019
  1 USD
  3.7855
  -0.0078
  1 EUR
  4.2592
  -0.0043
  1 CHF
  3.8480
  -0.0025
  1 GBP
  4.7372
  0.0031
  1 RUB
  0.0601
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Gładka strona elewacji – nowe możliwości Baumit CreativTop

  logo BaumitBogata paleta kolorów i różnorodność struktur stwarzają dziś niezliczone możliwości w zakresie kreowania nawet najbardziej śmiałych fasad. Tynki dekoracyjne mogą obecnie odzwierciedlać wygląd zarówno klinkieru, jak i litego drewna czy granitu, stanowiąc tym samym doskonały sposób na realizację artystycznych koncepcji architektów. Ale zaskakiwać można nie tylko elewacją o niecodziennej strukturze. Niezwykły efekt wizualny można uzyskać wykańczając fasadę… na gładko!

  Baumit CerativTop
  Tynk dekoracyjny Baumit Creativ Top umożliwia kreatywne modelowanie elewacji budynku, fot. Baumit

  Niepowtarzalny wygląd elewacji zależy nie tylko od jej koloru, ale także faktury tynku. Oryginalność projektu można podkreślić, zestawiając w obrębie jednej fasady różne struktury i kolory. Kreatywne kształtowanie kompozycji elewacyjnych na systemach ociepleń, a także na starych i nowych tynkach mineralnych, masach szpachlowych czy betonie znacznie ułatwiają tynki modelowane. Baumit CreativTop ze względu na niemal nieograniczoną ilość faktur, jakie można uzyskać przy jego zastosowaniu, otwiera przed architektami, inwestorami i wykonawcami nieograniczone możliwości kreatywnego kształtowania struktur fasadowych na zewnątrz budynków, idealnie wpisując się w aktualne trendy odważnego łączenia materiałów wykończeniowych. Zróżnicowana wielkość ziarna – od najgrubszego (Max – o uziarnieniu do 4 mm) do najdrobniejszego (Silk – do 0,2 mm) – oraz możliwość barwienia tynku Baumit CreativTop w bogatej palecie kolorów Baumit Life umożliwiają spersonalizowane podejście do każdej elewacji, pozwalając uzyskać efekt wizualny wielu różnorodnych materiałów, np. piaskowca, kamienia, drewna, postarzałej cegły czy metalu.

  arwiony w masie tynk dekoracyjny Baumit CreativTop Vario w połączeniu z barwionym w masie Baumit CreativTop Pearl, fot. Baumit
  arwiony w masie tynk dekoracyjny Baumit CreativTop Vario w połączeniu z barwionym w masie Baumit CreativTop Pearl, fot. Baumit

  W nowoczesnej architekturze imponujące aranżacje uzyskuje się także wykańczając elewację bądź jej fragmenty na gładko. W Polsce trend ten rysuje się dość wyraźnie już od kilku lat. Stąd też firma Baumit poszerzyła paletę możliwości Baumit CreativTop, wprowadzając nowe wielkości uziarnienia Vario (do 1,5 mm) i Pearl (do 0,5 mm). Architekci, inwestorzy i wykonawcy mogą zatem tworzyć gładkie elewacje w dwóch różnych wariantach, stawiając na jeden z dwóch duetów: Vario + Pearl lub Vario + Silk. Punktem wyjścia w obu przypadkach jest wykonanie warstwy podkładowej z wykorzystaniem CreativTop Vario.

  Pierwsza para to znakomita propozycja dla tych, którzy cenią sobie pozbawioną wyraźnej struktury fasadę i jednocześnie preferują łatwiejsze i szybsze techniki wykonania. Wówczas doskonałym kompanem dla CreativTop Vario będzie CreativTop Pearl jako powłoka końcowa. Jeśli natomiast celem ma być uzyskanie jedwabiście gładkiej powierzchni, wtedy z pomocą przyjdzie nam drugi duet – CreativTop Vario z nakładaną dwukrotnie warstwą nawierzchniową tynku CreativTop Silk, dostępnego w kolorze białym. Drugi wariant gładkiej elewacji od Baumit wymaga dodatkowo szlifowania  oraz malowania farbami Baumit Color, Baumit Metallic lub Baumit Lasur. Jednocześnie bogata paleta kolorów Baumit Life otwiera morze możliwości w zakresie kreatywnego łączenia barw, które pobudzą do życia każdą fasadę.

  CreativToop Vario (biały) oraz CreativTop Silk (biały) + farba Baumit SilikonColor, fot. Baumit
  CreativToop Vario (biały) oraz CreativTop Silk (biały) + farba Baumit SilikonColor, fot. Baumit

  Elewacja spełnia rolę nie tylko estetycznego wykończenia budynku, ale także chroni jego ściany przed działaniem wiatru, opadów czy niekorzystnych temperatur, dlatego tak ważna jest należyta dbałość o jej wykonanie i jakość zastosowanych materiałów. Wysokim wymaganiom sprostają chętnie wybierane przez inwestorów tynki modelowane Baumit CreativTop. Jak wszystkie odmiany tynku CreativTop, także te nowe, uniwersalne rozwiązania to produkty gotowe i proste w użyciu. Bez względu na wybrany wariant, elewacja prezentować będzie oryginalny, nowoczesny i stylowy design, odporny na warunki atmosferyczne, zabrudzenia, jak również groźne ataki pleśni, grzybów czy innych mikroorganizmów. 

  Źródło:
  Baumit Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.