google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 14.12.2018
  1 USD
  3.8095
  0.0356
  1 EUR
  4.3021
  0.0084
  1 CHF
  3.8202
  0.0166
  1 GBP
  4.7940
  0.0153
  1 RUB
  0.0573
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Sprawdzone materiały na ściany zewnętrzne – co wybrać?

  Sprawdzone materiały na ściany zewnętrzne co wybraćObecnie większość domów jednorodzinnych buduje się ze ścianami dwuwarstwowymi. Chociaż zakładają one więcej pracy niż w przypadku ścian jednowarstwowych, to jednak wyróżniają się wieloma zaletami – są wytrzymałe i ciepłe.

  Do dyspozycji jest kilka różnych typów materiałów na ściany zewnętrzne – jakie z nich w związku z tym wybrać?

  Beton komórkowy i ceramika

  Te dwa rodzaje materiałów budowlanych wyróżniają się największą uniwersalnością. Dzięki nim można budować ściany zasadniczo w każdej technologii. Dla ścian jednowarstwowych przede wszystkim wykorzystuje się bloczki z betonu komórkowego najniższych klas gęstości 350 i 400 na 40-48 cm, natomiast dla pustaków ceramicznych – 44-50 cm. Zwykle jednak zarówno ceramika, jak i beton komórkowy są stosowane jako elementy ścian warstwowych, które ociepla się wełną mineralną bądź styropianem. W tym przypadku stosuje się beton komórkowy o klasie gęstości 500 i 600 lub pustaki ceramiczne dość cienkie – do 25 centymetrów.

  Silikaty

  Są najpopularniejszym i także bardzo tanim materiałem stosowanym do ścian warstwowych – mogą być wykorzystywane tylko na ocieplane mury, dlatego nie buduje się z nic ścian jednowarstwowych. Wyróżniają się wysoką klasą wytrzymałości i zwykle wykonane z nich ściany mają grubość około 18 centymetrów. Od grubości zależą ich parametry cieplne, ale pod uwagę trzeba brać także ich ciężar, by mogły one właściwie przenosić obciążenia.

  Więcej o materiałach budowlanych można dowiedzieć się od firm, które działają branży, także od specjalistów ze sklepów. Kupujący w sklepie Sigma House (www.sigma-house.pl) nie tylko mają gwarancję niskiej ceny, ale również dodatkowo fachowe doradztwo na wyciagnięcie ręki.

  Jak muruje się ściany zewnętrzne?

  W sprzedaży znaleźć można materiały budowlane o różnych wymiarach i kształtach. Pustaki i bloczki mają zwykle boki perforowane, natomiast te wykonane z betonu komórkowego bloczki silikatowe są także dostępne z bokami gładkimi. Wszystkie stykające się boki pokrywa się zaprawą. Zastosować można też materiały łączone na pióra i wpusty, co zmniejsza ilość potrzebnej zaprawy i przyspiesza czas wykonania muru.

  Dokładność wykonania bloczków i pustaków wpływa na wybór zaprawy. Przy niskich odchyłach wymiarowych stosuje się głownie zaprawy klejowe, przy dużych niedokładnościach natomiast stosuje się już grubsze spoiny, dzięki którym bez ubytku dla trwałości konstrukcji można zniwelować różnice nawet do 6 mm.

  Między ścianą fundamentową a ścianą nadziemną należy wykonać izolację poziomą z folii lub papy, co zapobiega podciąganiem wilgoci z gruntu. Pierwszą warstwę muru układa się na grubej warstwie z zaprawy cementowej, co pozwala na zniwelowanie nierówności. W przypadku bloczków i pustaków z cienkimi spoinami uzyskanie odpowiedniego poziomu jest kluczowe.

  Warto wybrać ekspertów

  Aktualnie większość osób chcących wybudować dom powierza prace budowlane doświadczonym ekipom, dlatego to ich zadaniem jest wtedy wykonanie kompleksowych prac murarskich. Znalezienie odpowiedniej ekipy jest w związku z tym kluczowe i nie warto oszczędzać na niej pieniędzy – lepiej mieć pewność, że usługa zostanie wykonana kompleksowo i profesjonalnie.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.