google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.08.2019
  1 USD
  3.9337
  0.0127
  1 EUR
  4.3660
  0.0147
  1 CHF
  4.0050
  0.0036
  1 GBP
  4.7784
  0.0161
  1 RUB
  0.0600
  0.0008
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Lafarge obejmuje pełną kontrolę nad firmą Contractor – producentem betonu w Małopolsce i na Śląsku

  Logo LafargeW dniu dzisiejszym Lafarge przejął pełną kontrolę nad krakowską spółką Contractor stając się jej jedynym udziałowcem. To strategiczne posunięcie pozwoli na umocnienie pozycji Lafarge na rynku Polski południowej, a Małopolska i Śląsk dołączą do Warszawy, Poznania i Trójmiasta jako kluczowe obszary w rozwoju działalności betonowej Lafarge w Polsce.

  - Włączenie spółki Contractor do Grupy Lafarge daje jej możliwości rozwoju w dwóch obszarach: kultury bezpieczeństwa oraz innowacyjności i jakości produktów. Inwestujemy w bezpieczeństwo naszych pracowników oraz podwykonawców. Inwestujemy także w technologię produkcji unikatowych na polskim rynku produktów specjalnych – powiedział Janusz Miłuch, dyrektor generalny linii produktowej betonu Lafarge w Polsce. Już dzisiaj nasze produkty specjalne Agilia Sols A oraz Artevia dostępne są w wytwórniach Contractora w Krakowie i Czernichowie, a od kwietnia będą mogli z nich również korzystać klienci węzłów w Tychach i Tarnowie – dodaje Miłuch.

  Lafarge to także dbałość o środowisko naturalne, przejawiająca się również przy wyborze dostawców do naszych zakładów. Od października 2013 roku Spółka Lafarge Kruszywa i Beton posiada certyfikaty Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnie z wymaganiami normy ISO 14001:2004, rokrocznie zwiększając liczbę certyfikowanych wytwórni.

  Contractor został założony w 1991 roku i posiada obecnie 8 zakładów betoniarskich: dwa w Krakowie (przy ulicy Fredry i Bociana), w Czernichowie, Tarnowie, Katowicach, Oświęcimiu, Tychach i Chrzanowie. Zatrudnia ponad 60 osób. W 1997 roku Lafarge objął mniejszościowy 34-procentowy pakiet udziałów w spółce Contractor.

  Z dniem dzisiejszym Lafarge stał się jedynym udziałowcem spółki i wraz z wytwórniami firmy Contractor oraz wytwórniami mobilnymi, Lafarge posiada własną sieć dystrybucji złożoną z 43 zakładów produkujących beton w całej Polsce, obsługując setki klientów dziennie. Dodatkowo poprzez umowy licencyjne produkty specjalne Lafarge są dostępne u trzech partnerów naszej firmy w Polsce środkowej.

  Źródło:
  Lafarge Cement S.A.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Lafarge Cement S.A.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.