google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 22.08.2019
  1 USD
  3.9337
  0.0127
  1 EUR
  4.3660
  0.0147
  1 CHF
  4.0050
  0.0036
  1 GBP
  4.7784
  0.0161
  1 RUB
  0.0600
  0.0008
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Słowo o domach szeregowych

  Realia cenowe zmuszają do szukania rozwiązań umożliwiających efektywne zagospodarowanie przestrzeni. Można budować się w górę, albo można starać się jak najbardziej „ścisnąć” zabudowę. Najbardziej „ściśniętym” wariantem są oczywiście projekty domów szeregowych i o nich teraz słów kilka.

  Kiedy cena gruntu jest bardzo wysoka, a tak dzieje się w przypadku działek w miastach i na części terenów podmiejskich, inwestorzy starają się wykorzystać do maksimum wolną przestrzeń. Wiadomo, że jeśli domy mają być wolnostojące, to między nimi musi zostać zachowany odpowiedni odstęp. Ale taki odstęp to wymierna strata przestrzeni, dlatego można się go pozbyć i zbudować dom szeregowy. Ostatnio modne są projekty podwójnych domów, czyli bliźniaków, z płaszczyzną symetrii w połowie długości zespołu. Dla inwestorów planujących budowę większego skupiska domów przeznaczone są raczej nie tyle stricte projekty domów szeregowych, ile raczej jednorodzinnych, które łatwo można zaadaptować do zabudowy szeregowej. Jest takich projektów sporo, a wśród nich są zarówno projekty z garażami, jak i bez, w większości z poddaszami użytkowymi.

  Projekty domów szeregowych przeznaczone są nie tylko dla prywatnych inwestorów, dla również dla deweloperów, którzy szukają sposobu na efektywne (i efektowne) wykorzystanie przestrzeni zabudowy zwartej. Ceny projektów domów szeregowych nie są szczególnie wyższe od projektów zabudowy wolnostojącej, więc to nie jest przeszkodą. Oczywiście chęć adaptacji projektu domu jednorodzinnego do potrzeb zabudowy szeregowej będzie wymagała pewnego dodatkowego nakładu środków, ale to również na zasadach przewidzianych dla modyfikacji projektów, które są możliwe tak naprawdę w przypadku każdego planu.

  Zabudowa szeregowa jest – jak z tego wynika – relatywnie tania, a przy zastosowaniu nowoczesnych, atrakcyjnych projektów, bliźniaki i typowe szeregowce mogą prezentować się całkiem nieźle, a przy tym odznaczać się bardzo dużą użytecznością – warunkiem jest jedynie wybór dobrego projektu przygotowanego przez architekta, który rozumie ideę zabudowy szeregowej.

  Źródło:
  MGProjekt Pracownia Architektoniczna s.c.
  Artykuł został dodany przez firmę

  MGProjekt Pracownia Architektoniczna s.c.

  MGProjekt Pracownia Architektoniczna została założona w 1998r. Oferta pracowni zawierająca początkowo plany na indywidualne zamówienie w 2000r rozszerzyła się o gotowe projekty domów jednorodzinnych i rezydencji oraz domy energooszczędne.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.