google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  budownictwo, materiały budowlane, okna
  Kursy walut 17.12.2018
  1 USD
  3.7871
  -0.0224
  1 EUR
  4.2906
  -0.0115
  1 CHF
  3.8025
  -0.0177
  1 GBP
  4.7718
  -0.0222
  1 RUB
  0.0570
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Dom bez garażu – to możliwe!

  Większość z nas, kiedy wyobrażamy sobie domek jednorodzinny, widzi oczyma wyobraźni dom z garażem. Niektórzy jednak z tego garażu woleliby zrezygnować. Czy to ma sens? Czy projekty domów z garażem w ogóle są komukolwiek do czegoś potrzebne? Okazuje się, że tak.

  Na wstępie przyjmijmy, że każdy ma samochód. Dziś ceny samochodów nie są duże, więc bezpieczniej będzie przyjąć, że nawet, jeśli dziś auta nie masz, kto wie, może za rok albo dwa będziesz miał, a wtedy garaż będzie zdecydowanie przydatny. Czysto teoretycznie można oczywiście trzymać samochód na działce, ale jeśli nie masz strasznie ograniczonej przestrzeni, to zapewne zdecydujesz się na jakiś garaż albo przynajmniej wiatę.

  Co do przestrzeni – nie na każdej działce opłaca się stawiać dom z garażem. Jeśli jest to bardzo wąska działka, dobudowanie (lub wbudowanie) w konstrukcję domu jeszcze dodatkowo garażu, tylko ograniczy funkcjonalność projektu. W takim przypadku raczej należy zdecydować się na garaż wolnostojący. Oczywiście to pewna generalizacja, bo wszystko zależy od tego, jak garaż będzie „przyczepiony” do domu – może się okazać, że w niczym nie przeszkadza, ale to jednak rzadszy wariant.

  Wiele osób buduje domy na działkach, na których znajdują się już (albo są zaplanowane) budynki gospodarcze, które można również z powodzeniem wykorzystać jako garaż. Rozwiązanie takie stosuje się z oczywistych względów głównie w terenach wiejskich i podmiejskich, natomiast kluczowe znaczenie ma tu słowo „głównie”; w miastach jest to możliwe rzadziej, ale jednak możliwe. Kwestia pomysłu zagospodarowania innych budynków na działce jest bardzo ważna.

  Garaż nie jest może najdroższym elementem projektu, ale mimo wszystko podnosi koszt budowy, dlatego też wielu inwestorów budowę garażu traktuje jako przykry obowiązek, kiedy obowiązkiem wcale to nie jest. Istnieją, jak widać, rozwiązania alternatywne, dzięki którym samochód może być garażowany nawet wtedy, kiedy dom garażu nie posiada. Kluczem do zadowolenia jest w takim przypadku po prostu wybór odpowiedniego projektu.

  Źródło:
  MGProjekt Pracownia Architektoniczna s.c.
  www.mgprojekt.com.pl
  Artykuł został dodany przez firmę

  MGProjekt Pracownia Architektoniczna s.c.

  MGProjekt Pracownia Architektoniczna została założona w 1998r. Oferta pracowni zawierająca początkowo plany na indywidualne zamówienie w 2000r rozszerzyła się o gotowe projekty domów jednorodzinnych i rezydencji oraz domy energooszczędne.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.