google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 16.08.2019
  1 USD
  3.9281
  0.0391
  1 EUR
  4.3543
  0.008
  1 CHF
  4.0093
  0.0169
  1 GBP
  4.7713
  0.0787
  1 RUB
  0.0596
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Baumit pomaga w organizacji warsztatu architektonicznego „Rewitalizacja przez przywracanie”

  5 czerwca 2012 poznańskie dzieci z terenów objętych Miejskim Programem Rewitalizacji brały udział w pierwszym warsztacie architektonicznym „Rewitalizacja przez przywracanie”. Spotkanie zorganizowała Fundacja Twórców Architektury, a zajęcia poprowadzili architekci z pracowni NMS Architekci oraz pracowni modelarskiej Modelarnia.org. Wszystkie farby, niezbędne do przeprowadzenia warsztatu architektonicznego, dostarczyła firma Baumit, której produkty przeznaczone do renowacji pomagają zachować urok bezcennych pereł architektury.

  Firma Baumit przekazała farby
  na rzecz warsztatu
  architektonicznego „Rewitalizacja
  przez przywracanie”, fot. Baumit

  Warsztaty architektoniczne rozpoczęła pogawędka o tym, co to jest rewitalizacja. Następnie dzieci brały udział w zabawie: „Jakim zabytkiem chciałbyś być?” i wybrały obiekt, z którym najbardziej się utożsamiają. Kolejne architektoniczne zadanie polegało na wykonaniu projektu remontu elewacji jednej z jeżyckich kamienic. Po przygotowaniu projektów i szybkim posiłku regeneracyjnym, 5 zespołów przystąpiło do pracy. Farbami udostępnionymi przez firmę Baumit, odmalowano 5 makiet kamienic. Uczestnicy warsztatu zaskoczyli organizatorów precyzją wykonania i niezwykle dużym zaangażowaniem w prace plastyczne. Z kolei kolorowy efekt końcowy wzbudził powszechne zadowolenie.

  Warsztaty odbywają się w ramach Programu Rewitalizacji Społecznej pod tytułem: „REWITALIZACJA W BUDOWIE – TWORZYMY ZRĘBY REWITALIZACJI W POLSCE” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Organizatorzy spotkania chcieli przybliżyć dzieciom ideę renowacji zabytkowych obiektów w ich okolicy, a także poprzez zabawę zachęcić najmłodszych do dbania o estetykę naszego otoczenia.

  „Program Rewitalizacji społecznej, w ramach którego prowadzone były warsztaty „Rewitalizacja przez przywracanie” idealnie wpisuje się także w działalność naszej firmy. Każdego dnia dostarczamy bowiem na place budowy produkty renowacyjne, które przywracają dawny blask zabytkowym obiektom. Dzieci, które miały okazję spotkać się z architektami i pod ich opieką wykonać makiety kamienic, dowiedziały się, co nieco o odnawianiu budynków, a także mogły zaprezentować swoją wizję rewitalizacji zabytkowych obiektów” – podsumowuje Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w firmie Baumit.

  Źródło:
  Baumit Sp. z o.o.
  www.baumit.com
  Artykuł został dodany przez firmę
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.