google

  budownictwo, materiały budowlane, okna

  Kursy walut 21.10.2019
  1 USD
  3.8307
  -0.0196
  1 EUR
  4.2775
  -0.0069
  1 CHF
  3.8899
  -0.007
  1 GBP
  4.9709
  0.0038
  1 RUB
  0.0601
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Katalog firm
  • O firmie

  Paroc Polska sp. z o.o.
  Paroc Polska sp. z o.o.

  Paroc Polska sp. z o.o.


  Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

  O Paroc

  Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej. Nasza główna siedziba znajduje się w Finlandii, a zakłady produkcyjne zlokalizowane są w czterech krajach. Ponadto posiadamy przedstawicielstwa handlowe w 14 krajach europejskich.

  Od 1930 roku sukcesywnie rozwijamy w Paroc praktyczną wiedzę specjalistyczną (tzw. know-how). Obecnie jesteśmy wiodącym dostawcą izolacji w Finlandii, Szwecji i krajach bałtyckich.

  Nasze produkty sprzedawane są pod marką Paroc w rozpoznawalnych, biało-czerwonych opakowaniach i obejmują izolacje budowlane, techniczne, dla przemysłu stoczniowego, a także płyty warstwowe i materiały do izolacji akustycznej.

  Tworzymy i pilotujemy rozwiązania budowlane, od energooszczędnych rozwiązań do renowacji budynków, po domy pasywne, które zmniejszają zużycie energii oraz ilość emisji, przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu życia.

  Siedziba Paroc Polska sp. z o.o.
   

  Nasi klienci są bardzo zróżnicowani, począwszy od przedsiębiorców budowlanych domów jednorodzinnych i architektów, poprzez firmy wykonawcze, dystrybutorów materiałów budowlanych oraz firmy budowlane pracujące dla sektora przemysłowego.

  Głównymi właścicielami Grupy Paroc są inwestorzy instytucjonalni, a udziałowcami mniejszościowymi pracownicy Paroc.

  Historia Paroc

  Przez wiele lat unikalne właściwości kamienia i wymagające warunki pogodowe krajów nordyckich inspirowały nas do poszukiwania rozwiązań izolacyjnych, które poprawiają jakość życia oraz kreują bezpieczne i przyjemne środowisko życia.

  Ale jak rozpoczęła się nasza historia?

  Fotografia wczesnego okresu produkcji izolacji z wełny mineralnej, Paroc
  Początki Paroc - magazyn Pargas Kalkberg w Helsinkach i samochód dostawczy w roku 1957
  Projekt pierwszego biało-czerwonego opakowania wełny mineralnej PAROC powstał w roku 1985
  Lokalizacja Paroc
   

   

  1930–40

  W 1937 roku rozpoczynamy produkcję izolacji z wełny kamiennej w Szwecji. W pierwszych latach powojennych wzrasta znaczenie dobrze izolowanych domów i popyt na izolacje gwałtownie wzrasta. W kolejnych latach dostępne stają się płyty izolacyjne wraz ze spoiwem, które sprawia, że są one bardziej trwałe.

  1950–60

  W roku 1952 rozpoczynamy produkcję wełny kamiennej w Finlandii. Pięć lat później wprowadzamy na rynek nasze pierwsze izolacje techniczne, aby odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie w sektorze izolacji przemysłowych.

  1970–80

  Na rynku fińskim pojawiają się nasze produkty w rozpoznawalnych opakowaniach w czerwono-białe pasy.

  W roku 1986, fińskie i szwedzkie oddziały łączą siły pod jednym sztandarem. W tym samym roku wprowadzamy na rynek płyty warstwowe jako nową metodę budowania. W tym okresie wypracowujemy sobie również silną pozycję w krajach nordyckich.

  1990-2000

  Nadal się rozwijamy - w 1993 roku rozszerzamy działalność o firmy handlowe w krajach bałtyckich i w Rosji. W 1997 roku rozpoczynamy produkcję wełny kamiennej na Litwie i w tym samym roku zakładamy spółkę handlową w Polsce. W kolejnym roku nabywamy zakład produkcyjny w Polsce. Nasze pierwsze kroki obejmują modernizację linii produkującej wełnę kamienną w tym zakładzie.

  W 1999 roku stajemy się się niezależną spółką - Grupą Paroc. Rozpoczynamy prace nad stworzeniem naszej nowej tożsamości korporacyjnej. Rozwijamy się w Europie Zachodniej i Środkowej, oferując produkty z wartością dodaną.

  Zmiany klimatyczne zaczynają wpływać na świadomość społeczeństwa i coraz częściej prawnie wymagane stają się zrównoważone rozwiązania.

  W następnych latach coraz ważniejsze staje się budowanie efektywności energetycznej, która wspierana jest przez dyrektywy UE. Efektem tego jest dalsze zwiększenie popytu na wysokiej jakości izolacje.

  2000 - obecnie

  Inwestorzy wykazują zainteresowanie naszą firmą. Paroc zostaje własnością kilku prywatnych spółek inwestycyjnych, z funduszem „BA Capital Partners Europe” jako głównym właścicielem w latach 2003 - 2006. „Arcapita Bank B.S.C.", będąca spółką inwestycyjną działającą na rynku spółek niepublicznych, zostaje głównym właścicielem Paroc w latach 2006 - 2009.

  Obecnie właścicielami Grupy Paroc jest kilku inwestorów instytucjonalnych. Spółka koncentruje się na rozwijaniu swej działalności w Europie Wschodniej, oferując tam pełną gamę swoich produktów. 

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.